VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do regionu nejvíc lákalo muzeum v lázních

Františkovy Lázně - Přes sedmdesát tisíc hostů navštívilo v minulém roce Městské muzeum Františkovy Lázně.

23.11.2012
SDÍLEJ:

Národní přírodní rezervace Soos, vyhlášená v roce 1964, je rozlehlé území se soustavou rybníků, mokřadů, rašelinišť a slatinišť, ve kterém vyvěrá množství minerálních pramenů a vystupuje k povrchu čistý kysličník uhličitý. Foto: Ludmila Veselá

V kraji tak obsadilo druhé místo. Tato informace vyplynula z údajů agentury CzechTourism. Muzeum má pod sebou například i známý hrad Seeberg anebo jedinečnou přírodní rezervaci Soos. Skoro padesát tisíc lidí dorazilo i do chebského muzea.

Oslovení občané byli touto informací nadšeni. „Nepřekvapilo mě to, protože vím, že hrad Seeberg je velmi pěkný. To samé platí jak o samotném muzeu, tak i přírodní rezervaci Soos, kterou jsem již navštívil nesčetněkrát," řekl Miroslav Krátký z Chebu.

Státní přírodní rezervaci Soos mohou lidé navštívit vždy od poloviny března do poloviny listopadu. Toto místo je unikátní především rozlehlým rašeliništěm a slatiništěm, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v bahenních sopkách. Vše je důsledkem třetihorní sopečné činnosti, kdy na Chebsku vznikly Komorní a Železná hůrka. Součástí rezervace Soos je i expozice Příroda Chebska a Dějiny Země, kde se nachází modely pravěkých ještěrů.

Hrad Seeberg se u Františkových Lázní tyčil pravděpodobně na konci 12. století. První písemná zpráva je však až z roku 1322. Základy františkolázeňského muzea vznikly již kolem roku 1912, kdy místní občanské sdružení shromažďovalo mezi františkolázeňskými občany historické předměty pro budoucí místní muzeum. Na prvním místě se v návštěvnosti umístil hrad Loket u Sokolova, kam dorazilo téměř 94 tisíc hostů. Čtvrté místo obsadilo Muzeum Cheb se 48,1 tisíci návštěvníků.

Autor: Jan Buriánek

23.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení