VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dolnožandovští žáci se učí od seniorů a naopak

Dolní Žandov - Babičky naučí děti různé techniky zpracování papíru i textilu. Zaměří se zejména na materiál, který je běžně určen k vyhození. Žáci z osmé třídy naopak seniorům předají základy počítačové gramotnosti. Veškeré snažení dětí i seniorů se zakončí v květnu letošního roku společným výletem.

17.1.2013
SDÍLEJ:

Senioři se ani v pokročilém věku nebrání učit se novým věcem, třeba i práci s výpočetní technikou. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Do programu Extra třída se svým projektem 'Babičko, nauč mě…' zapojila také dolnožandovská základní škola. Ve velké konkurenci z celé České republiky se dostala do zdárného konce a svůj projekt mohla uskutečnit.

Pod vedením učitele navrhly třídy projekt, jehož záměrem bylo zlepšit život v obci nebo čtvrti, kde se nachází jejich škola. Jedním z hlavních kritérií hodnocení bylo, aby projekt vycházel z potřeb místních lidí a měl pozitivní dopad na život komunity.

„Na naší škole se do projektu zapojili žáci 8. třídy," uvedla pedagožka Vlasta Hrbková z Dolního Žandova. „Zaměřili se na předání mezigeneračních zkušeností a projekt, který nazvali 'Babičko, nauč mě…', spojí děti ze základní školy se seniory z Klubu přátel Dolního Žandova (KPDŽ)," dodala s tím, že babičky z KPDŽ naučí děti různé techniky zpracování papíru i textilu.

Zaměří se zejména na materiál, který je běžně určen k vyhození. Žáci z osmé třídy naopak seniorům předají základy počítačové gramotnosti. Veškeré snažení dětí i seniorů se zakončí v květnu letošního roku společným výletem.

Co si o projektu myslí děti a co senioři?

„Chtěli jsme zkusit, jestli nám to vyjde, a udělat něco pro naši školu. Ta sice patří mezi ty menší, ale snažíme se," uvedla žákyně Lucie Rolníková.

„Přišlo nám to jako ohromná výzva. Zkusit si udělat projekt. S Klubem přátel Dolního Žandova jsme se rozhodli spolupracovat, jelikož nám to přišlo dobré, a tak jsme to dali dohromady," uvedla žákyně Sandra Himmelová.

Na co se nejvíc těší další z účastníků projektu Martin Kudláč? „Těším se na počítačové kurzy pro žandovské babičky a dědy, je to nejvhodnější směr, kam můžeme v Žandově jít. Naopak senioři mají čas a mohou nás také lecčemu naučit," dodal.

„Do programu Extra třída jsme se zapojili, abychom naučili děti některým jednoduchým technikám, které za našeho mládí byly přirozené," uvedla Miroslava Trepková ze Sdružení přátel Dolního Žandova. „Také bychom rádi, aby děti viděly, že i z věcí, které vyhazujeme do kontejneru, se dají ještě vyrobit užitečné, hezké a praktické věci. Nejvíc se těšíme na to, že nás děti seznámí s výpočetní technikou a naučí nás pracovat s internetem. Také se těšíme na společný výlet a v neposlední řadě, že i děti s námi vytvoří zajímavé výrobky a poznají, že i starší lidé jim mohou mnohé přinést," dodala.

Autor: Martin Rejsek

17.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení