VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Doubrava se stane lázeňskou zónou

Aš, Doubrava – Centrum Doubravy u Aše se radikálně změní. Vyroste tu kolonáda u pramene, infocentrum a rozptylová plocha, přírodní amfiteátr a most přes potok Bílý Halštrov

18.3.2011
SDÍLEJ:

DOUBRAVA by se měla stát lázeňským místem. Centrum obce se tak radikálně změní.Foto: Deník: Nataša Šmatová

Doubrava se promění v lázeňskou zónu. Stavba začne, jakmile se Aši podaří získat dotace, rozpočet se odhaduje na 15 až 20 milionů korun.

„Také se počítá s vybudováním části pozemní komunikace, točny autobusů s autobusovou zastávkou, parkoviště, nových komunikací pro pěší. Dále budou v rámci navrhovaných objektů vytvořeny nové zpevněné plochy, dlážděné plochy pro pěší, park a dětské hřiště a provedeny další sadové úpravy,“ informoval místostarosta Aše Pavel Klepáček. „V tuto chvíli se dokončuje projektová dokumentace a hledá se vhodný dotační titul, v rámci kterého bychom mohli do budoucna žádat o dotaci,“ informoval.

„Centrum bude možné využívat pro pasivní i aktivní odpočinek, procházky v přírodním prostředí a rekreaci s možností užívání léčivého zdroje. Součástí areálu bude také dětské hřiště, infocentrum, prostor pro kulturní vyžití a v přímé návaznosti také parkoviště a zastávka linkového autobusu,“ vyjmenoval místostarosta. Stavbě ale bude muset ustoupit současné dětské hřiště. To po přestavbě vyroste mezi infocentrem a kolonádou. Od místní komunikace bude odděleno přírodním terénním valem.

Proč vlastně chce Aš Doubravu přestavovat? V roce 2008 byl totiž pramen Doubravka prohlášen za léčivý a obec Doubrava se stala lázeňským místem.

Bylo nutné zbudovat odpovídající zázemí k jeho důstojnému využití. „Dalším důvodem pro vybudování záměru je fakt, že stávající situace v centru obce je značně neutěšená. Problematické je především současné řešení zastávky a točny linkového autobusu Doubrava – Aš. Také je zcela nevyhovující most přes Bílý Halštrov, který v současné době není dostatečně kapacitní a řešené území se proto často zaplavuje,“ vysvětlil Klepáček. „Rozvoji regionu fandím,“ poznamenal Cheban Tomáš Nejedlý.

Autor: Nataša Šmatová

18.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledaný muž: FERKO RADEK

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Ilustrační foto

Aš chce změnit bývalé kulturní středisko na komunitní centrum

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

Cheb – Obrat cizince toužícího po sexu se rozhodl pár podvodníčků. Čtyřicetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vymysleli podfuk, ne příliš originální, ovšem účinný.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pocta Skalníkovi, dendrologická stezka

Mariánské Lázně - Za krásu svých tolik obdivovaných parků vděčí Mariánské Lázně Václavu Skalníkovi. Od jeho příchodu do lázeňského městečka letos uplynula dvě století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení