VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Františkových Lázních ODS opustila zastupitelstvo

Františkovy Lázně - Starosta města Ivo Mlátilík krok místních občanských demokratů vítá

17.1.2008
SDÍLEJ:

K bouřlivému jednání, v tomto volebním období hojně navštěvovaného, františkolázeňského zastupitelstva častokráte přispívají i plamenné příspěvky občanů do diskuze. Na snímku právě dramaticky komentuje dění ve městě místní senior Vasil ŠajtárFoto: DENÍK/ Vladimír Kučera

Jednání františkolázeňského městského zastupitelstva bývala poslední dobou velmi bouřlivá. Neshody mezi opozicí a současným vedením města vygradovaly v odstoupení všech čtyř zastupitelů za ODS. Dobrovolně se tak tito volení zástupci občanů vzdali vlivu na chod města. K představitelům ODS se připojila také zastupitelka za sdružení Společnou cestou Hana Heyduková.

Místní sdružení (MS) ODS Františkovy Lázně odstupuje ze zastupitelstva města. Distancuje se od způsobu současného vedení města. Náš odchod neznamená přerušení činnosti MS ODS Františkovy Lázně, o svých záměrech a postojích budeme informovat na připravovaných www stránkách,“ stroze uvedla předsedkyně františkolázeňských občanských demokratů Jiřina Forgóová.

Podle bývalé starostky Libuše Chrástové (ODS), která rezignovala na funkci v zastupitelstvu už v prosinci 2007, nešlo na jednáních vůbec prosazovat názory opozice. „Starosta Ivo Mlátilík (Sdružení místních) se do nás neustále ´strefoval´ kvůli údajným chybám předchozího vedení města. Podle mého názoru prostě nebral ani naše racionální připomínky. Snažil se z nás, zejména z těch, kteří pracovali ve vedení města v uplynulém volebním období, dělat hlupáky,“ podotkla Libuše Chrástová.

Starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík vůbec neskrývá svoje potěšení z kroku ODS. Ze sedmnáctičlenného zastupitelstva nyní odstoupilo pět opozičních poslanců. Po komunálních volbách, které vyhrálo Sdružení místních (šest mandátů), ve Františkových Lázních tvoří koalici s členy ČSSD a KSČM (po dvou mandátech). Pokud vydrží pospolu, není k předčasným volbám žádný důvod.

„Představitelé místní ODS měli ze zastupitelstva odstoupit už dávno,“ řekl důrazně Mlátilík. „To, co předvedli v minulých obdobích, jim občané nikdy nezapomenou. Jsem přesvědčen o tom, že svou práci dělali opravdu špatně a v neprospěch města. Od doby, co jsme s nimi v zastupitelstvu seděli, nikdy nepřinesli jediný konstruktivní návrh, nic, co by mohlo pomáhat místním občanům. Jen jakékoliv naše návrhy blokovali slaboduchými připomínkami a protinávrhy. Posléze pochopili, že jim už ´pšenka nepokvete´, že skončila jejich finančně zajímavá účast v dozorčích radách v Chevaku, Výtopně a tak dále. Zachovali se jak malé děti, kterým vezmete bábovičky a ty pak utečou. Bezpochyby je to také vzkaz jejich věrným voličům. Dnes prostě neunesli porážku a roli práce v opozici. Opakuji se, měli odstoupit už dávno a kdybych měl zasáhnout ještě dále, měli by to v rámci republiky udělat všichni. To, co ODS předvádí tento i minulý rok, si lidé v České republice prostě nezaslouží.“

17.1.2008
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Dobrý stav vody si pochvalovali i účastníci Dne Ohře. Vodácká sezona na Ohři končí v říjnu.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení