VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Františkolázeňská základní škola má opravdový důvod k oslavám

Františkovy Lázně – Základní škola (ZŠ) ve Františkových Lázních může vesele slavit

1.12.2010
SDÍLEJ:

TAKÉ NOVÉ ŠATNY se žákům i pedagogům z františkolázeňské školy zamlouvají. Na snímku v popředí je ředitelka ZŠ Jiřina Fajfrová. Foto: Deník: Vladimír Kučera

V současné době dostává nový kabát (prochází historicky největší rekonstrukcí) a také si letos připomíná kulaté jubileum. S ředitelkou ZŠ Jiřinou Fajfrovou Deník hovořil nejen o stavebních úpravách.

Vašim školáků jste už vlastně oslavy svým způsobem osladili…
Ano, děti měly kvůli nezbytným stavebním pracem delší letní prázdniny. Ty trvaly od 14. června do 13. září.

Popíšete, jaké největší úpravy areál školy zažívá?
Kromě celkové rekonstrukce hlavní budovy a přístavby například vznikly v půdním prostoru odborné učebny výtvarné výchovy. Zbuduje se také třeba nová knihovna školy i posilovna pro pedagogy. Tělocvična bude mít tři základní části, které budou oddělitelné posuvnou stěnou.

Tímto způsobem může být nastavené i hřiště třeba na házenou, které odpovídá evropským parametrům. Takže se zde budou moci hrát i mezinárodní utkání. A hlavně se všichni moc těšíme na novou aulu.

Ta vyroste ve vnitřním prostoru, kde dříve bývalo dopravní hřiště. Má sloužit na setkávání s rodiči, ke třídním schůzkám, ke kulturním vystoupením žáků, pro přednášky i pro případná veřejná jednání městských zastupitelů. Do této haly se vejde 140 hostů. Lze ji využívat i pro pořádání koncertů a ostatních kulturních akcí. Celkově se do úprav našeho zařízení vloží přibližně 192 milionů korun, také včetně nezbytných terénních a parkových úprav okolí ZŠ i zbudování parkoviště pro rodiče i pro autobus před budovou.

Netrpí kvůli tříměsíčním prázdninám váš harmonogram probírané látky?
V mírném skluzu oproti létům minulým určitě jsme, ale není to nic dramatického. Těch pracovních dní jsme naštěstí zase tolik nezameškali. Naši učitelé jsou zodpovědní a pracovití i šikovní , takže deficit v pohodě doženou. Navíc třeba loni jsme měli čtrnáct dní chřipkové prázdniny a také jsme vše v pohodě dohnali.

Omezuje výuku čilý stavební ruch, který v některých částech ZŠ panuje?
Tak, vážné problémy nemáme. Největší nesnáze zažíváme při dopravě materiálu na stavbu v době, kdy děti směřují do přilehlé jídelny na oběd. To řešíme operativně. Jde hlavně o bezpečnost školáků. Většinou také stavebníci s hlučnějšími mechanismy pracují až po ukončení vyučování. Vše záleží na domluvě a zatím jsme se vždy domluvili.

Potvrdíte, že se nyní jedná o největší stavební úpravy v historii vaší školy?
Je to rozhodně nejrozsáhlejší rekonstrukce!

Výročí školy..?
Letos oslavujeme padesát let od otevření hlavní budovy areálu františkolázeňské ZŠ (na menších dobových snímcích z archivu školy). Kvůli rekonstrukci jsme nemohli okázale slavit právě v září. Ale je krásné, že při životním jubileu našeho zařízení dostává škola nový háv. V sobotu 4. prosince přichystáme ve školní jídelně takové posezení s bývalými i současnými kolegy, pozveme vedení města i ty, kteří ovlivňovali běh školy. A pro rodiče jsme připravili od 8 do 12 hodin Den otevřených dveří. Budou si moci prohlédnout upravenou školu.

Koho chcete v souvislosti s přestavbou školy nejvíc pochválit?
Určitě musím poděkovat vedení města, které se o rekonstrukci zasadilo, dodavatelské firmě i zaměstnancům ZŠ. Ti skvěle pomáhali při stěhování prostor. Také nemohu zapomenout na rodiče, kteří byli trpěliví a prodloužené prázdniny ratolestí zvládli. Vše se odehrálo bez incidentů.

Autor: Vladimír Kučera

1.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Ilustrační foto.

Falešný policista pokutoval sexuálního turistu. Inkasoval od něj 10 000 kor

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pocta Skalníkovi, dendrologická stezka

Mariánské Lázně - Za krásu svých tolik obdivovaných parků vděčí Mariánské Lázně Václavu Skalníkovi. Od jeho příchodu do lázeňského městečka letos uplynula dvě století.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Karlovarský kraj - Mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice patří Karlovarský kraj. Potvrzují to aktuální informace statistiků za první pololetí letošního roku.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Kynšperk nad Ohří – O vánoční strom města přišel Kynšperk nad Ohří poté, co ho na náměstí 5. května zapálil už několikrát trestaný osmačtyřicetiletý muž. K incidentu došlo 8. srpna odpoledne a strom města, na kterém je celoročně instalována vánoční výzdoba, se vzňal a shořel včetně všech světelných vánočních ozdob a elektroinstalace.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení