VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Františkolázeňští občané zatím nemají nové vedení města

Františkovy Lázně -Zastupitel František Šnajdauf se se svými výhradami k činnosti Ivo Mlátilíka už obrátil na Ministerstvo vnitra České republiky (MV ČR), které se podle Šnajdaufa chystá zasáhnout.

11.12.2010
SDÍLEJ:

Volby v chebském regionu.Foto: Deník/ Václava Simeonová

Ustavující jednání městských zastupitelů, které by určilo nové vedení města, se ve Františkových Lázních dosud neuskutečnilo. Ivo Mlátilík, který stále stojí v čele města, ho nesvolal do zákonného termínu 3. prosince. Lídr vítězné ODS Lenka Malkovská říká, že Mlátilík klame voliče. Ten však tvrdí, že existují objektivní důvody, proč se toto rokování doposud neodehrálo.

„Absolvovali jsme ještě důležitá jednání okolo dotací na multifunkční hřiště. Jde asi o 40 milionů korun,“ vyjádřil se už dříve Mlátilík. „Takže myslím, že datum ustavujícího zastupitelstva není v porovnání s objemem těchto financí tak důležité.“

Zastupitel František Šnajdauf se se svými výhradami k činnosti Ivo Mlátilíka už obrátil na Ministerstvo vnitra České republiky (MV ČR), které se podle Šnajdaufa chystá zasáhnout.

„Jedná se o skandálně nepřijatelný případ,“ uvedl Šnajdauf. Úředníci z odboru dozoru a kontroly veřejné správy MV ČR už také zaslali Ivo Mlátilíkovi výzvu k součinnosti. Ta obsahuje zejména žádost o zaslání kopie pozvánky na ustavující zasedání Zastupitelstva města Františkovy Lázně.

Lenka Malkovská, lídr františkolázeňské ODS, která v ´komunálkách´ zvítězila, rozeslala do domácností ve městě otevřený dopis, ve kterém oslovuje Ivo Mlátilíka.

„Byl jste to vy, kdo oklamal voliče na předvolebním zastupitelstvu, neboť jste tam tvrdil, jak jste vše slíbené splnil s vyrovnaným rozpočtem a jak je radnice zajištěna.

Uvedl jste jak zlí, pochybovační a pomlouvační závistivci nechtějí město nechat vzkvétat pod vaší taktovkou. Předpokládám, že jste tušil, kdy jsou volby, a že všechny akce byste měl mít dovedeny do stádia, kdy eventuálně budete muset úřad předat, a promiňte, dodržovat termíny umí každý průměrný manažer i malé firmy. Vy ještě po dvou měsících však máte nutné ´dodělávky´,“ zaznělo také v tomto materiálu!

„Už jsem zastupitelstvo chtěl svolat v termínu 8. nebo 10. prosince,“ sdělil starosta Mlátilík. „Ovšem dozvěděl jsem se skutečnost, že zastupitel za ODS Milan Ščislák odjel na dovolenou do Egypta. A ani mi tuto informaci nepředali zástupci jeho strany! Pak by rokování zastupitelstva určitě bylo ´patové´. Nová koalice ODS a Alternativy má totiž křehkou většinu jednoho hlasu. Jistě bychom asi nedošli k žádnému výsledku a také občany bychom zbytečně vláčeli na ustavující rokování. Navíc musela řádnou dovolenou nastoupit místostarostka Lenka Sazimová. To situaci také trochu komplikuje. Termín ustavujícího zastupitelstva proto oznámím v pondělí 13. prosince,“ dodal.

Podle Lenky Malkovské nastoupil zastupitel Ščislák dovolenou až po 3. prosinci. „A samozřejmě, že se do týdne navrátí. Nevidím tedy důvod k odkladům,“ řekla.

Autor: Vladimír Kučera

11.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení