Začátek května se nemusí ve Františkových Lázních odehrávat jen v duchu hojně navštěvovaných populárních závodů autoveteránů, ale také třeba formou aktivního pohybu na čerstvém vzduchu. Právě tato kritéria splňoval Májový běh, kterého se zúčastnili startující ve věku od jednoho roku do čtyřiačtyřiceti let.

Běžecké závody ve Františkových Lázních uspořádala místní školní družina ve spolupráci s oddílem radiového orientačního běhu (ROB) Cheb. Kolem Labutího jezírka pořadatelé vyznačili tratě 500 m a 800 m pro kategorie předškoláků, prvňáčků, druháků, třeťáků a příchozích. Přes tři desítky závodníků nejen z Františkových Lázní, ale i z Chebu, Skalné a Polné u Hazlova využilo slunečného odpoledne a dorazily na start.

„Nejmladší kategorii vyhrála pětiletá Helena Simonová v čase 2,37 min., druhý doběhl čtyřletý Matěj Martinec za 2,49 min., třetí skončil rovněž čtyřletý Filip Novák v čase 3,42 min.,“ informovala členka týmu pořadatelů akce Vlasta Vlachová. „Mezi prvňáčky zvítězil Lukáš Sazima v čase 2,06 min., na druhém místě dospurtoval Dominik Zajíček za 2,15 min. a na třetím místě doběhl o pouhou vteřinu pomalejší Marek Novák s časem 2,16 min,“ dodala.

Nejlepší čas na trati 800 m mezi druháky dosáhla Tereza Nováková, a to 3,30 min. Jako druhý se umístil Daniel Svatek v čase 3,51 min., třetí doběhla Lucie Kučerová za 4,35 min. Třeťáky zastupoval pouze jediný závodník, Ondra Tkaczyszyn, který osmistovku zaběhl za 4,03 min. Kategorie příchozích zahrnovala všechny ostatní sportovce, od čtvrťáků až po dospělé. Vzhledem k velkému věkovému a výkonnostnímu rozdílu pořadatelé rozdělili příchozí na školní mládež, juniory a rodiče. Kategorii školáků vyhrál Tomáš Lahučký v čase 3,37 min., na druhém místě doběhla Sandra Kučíková za 4,20 min., těsně za ní v čase 4,21 min. Melánie Kučíková. Juniory vyhrál Jiří Vlach s časem 3,08 min. před svým bratrem Miroslavem, který se opozdil o 2 sec., třetí byl Vojtěch Papež za 3,11 min.

„Největší radost mám z diplomu,“ usmíval se po závodě sedmiletý Davídek Magaram z Františkových Lázní.
Na všechny účastníky čekalo v cíli lízátko a pamětní diplom Májového běhu, vítězové si navíc ze stupňů vítězů odnášeli domů i medaile.