VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nad úpravou jednacího řádu zastupitelů se strhla hádka

Františkovy Lázně - Zvukový záznam poslouží ve Františkových Lázních jen pro potřeby zápisu

30.4.2009 3
SDÍLEJ:

FRANTIŠKOLÁZEŇSKÝ MĚSTSKÝ ZASTUPITEL František Šnajdauaf na posledním rokování zastupitelů tvrdil, že má obavy z manipulace se zápisy. Foto: DENÍK/ Vladimír Kučera

Bouřlivá diskuse provázela poslední veřejné rokování františkolázeňských městských zastupitelů. Nechyběly ani silnější výrazy a vyhrožování nejrůznějšími žalobami a trestními oznámeními. Sporným bodem jednání byla odhlasovaná úprava jednacího řádu, proti které se hlasitě stavěl opoziční zastupitel František Šnajdauf a obhajoval ji starosta města Ivo Mlátilík. Šlo především o to, že zvukový záznam z jednání zastupitelů poslouží jen pro potřeby zápisu a nebude dále rozšiřován.

„Zatímco jiná města hledají cesty ke zveřejňování takových jednání přes internet s volnou dostupností i formou videoprojekcí a přímých přenosů, u nás je tomu naopak,“ uvedl Šnajdauf. „Mám vážné obavy z manipulace se zápisy z rokování zastupitelů. Taková úprava jednacího řádu zastupitelstva města mi zavání návratem k totalitním praktikám z minulého režimu.“

Podle starosty Ivo Mlátilíka v podstatě s koaličními partnery jednají na pokyn Ministerstva vnitra ČR. „Stanovisko ministerstva udává, že pořizování zvukových záznamů ze zastupitelstva naší městem má sloužit pouze k pořizování zápisů a ne k tomu, aby se to rozdávalo komukoliv, kdo by si o záznam požádal. Dochází tak k monitorování jednotlivých fyzických osob a jejich projevů a zveřejněním může hrozit žaloba na ochranu osobnosti. Samozřejmě, že vím o živých vysíláních z podobných rokování, ale to je ošemetné. Netuším, jak to mají ošetřené jinde, ale k takovému zveřejňování je třeba souhlasu všech zúčastněných. Stačí třeba, aby jen jeden z našich řad nesouhlasil, a už by šlo o protiprávní jednání. Rozhodně nechceme nic tajit, vždyť na zastupitelstvo může každý přijít a vše si vyslechnout,“ řekl starosta.

Františkolázeňský truhlář Václav Macek, který se účastní mnohých veřejných jednání zastupitelů si myslí, že by nebylo správné, kdyby si zde měli někteří představitelé občanů vyřizovat osobní spory. „Ale musím dodat, že v našem městě jsou účasti občanů na těchto jednáních tak hojné, že by pod dohledem Františkolázeňských nemělo k nějakým manipulacím docházet,“ neskrýval.

JAK SE ZVUKOVÝM ZÁZNAMEM?

Šlo o to, že koaliční zastupitelé nově odhlasovali pořizovat zvukový záznam pro potřeby zápisu. Jedná se o interní záznam, nebude dále rozšiřován a má sloužit pouze k účelům, ke kterým byl pořízen.
Uchován bude minimálně čtyři roky. Záznam není veřejně přístupný.

Autor: Vladimír Kučera

30.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Svatý Vavřinec a svatý Florián (na snímku) už visí ve věži se zvonem Jan Vilém.

Vydejte se do věže za novými zvony

Ilustrační foto.

Kniha „Stíny nad Krušnými horami“ doputovala na Boží Dar

VIDEO: Policie zasahuje. Drogy, kam se podíváš

Karlovy Vary – Osm případů týkající se drogové kriminality během minulého týdne řešili a stále řeší policisté z Karlovarského kraje.

Psí útulek dostal konečně potřebné zázemí

Sokolov – Veterinární ošetřovna, místnost pro psy po operaci, ale i zázemí pro zaměstnance a návštěvníky v podobě přijímací místnosti.

Z Varů do Mariánek se až do listopadu vlakem nesvezete

Karlovy Vary – Nepřetržitá traťová výluka mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi je prodloužena až do 10. listopadu.

OBRAZEM: Hrad byl plný vína a chutných dobrot

Seeberg – V pořadí již 3. ročník Festivalu vína se o víkendu uskutečnil na hradě Seeberg u Františkových Lázní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení