VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Handicapovaní sportovci si užili plno zábavy

Cheb – Děti měly možnost seznámit se a popovídat si s farářem Vladimírem Müllerem z farnosti Stará Role.

13.12.2009
SDÍLEJ:

Handicapovaní plavci zaplnili chebský bazén dobrou náladou.Foto: Deník/ Nataša Šmatová

Týdenní pobytovou akci pro děti a mládež s tělesným postižením Lázně dětem uspořádalo již pojedenácté občanské sdružení Kontakt bB. O plaveckém závodě , který zdravotně postižené děti absolvovaly v chebském bazénu, Deník již informoval.

„Pobytové akce se zúčastnilo celkem 40 osob, z toho 20 dětí,“ informovala Pavla Slavíková z občanského sdružení. „Letošní pobyt byl zarámován netypicky staročesky, ve všech činnostech se děti seznamovaly s tradičním děním, zvyky i obyčeji, celým kurzem se nesla kouzelná atmosféra života na staročeské vsi. Děti měly možnost seznámit se a popovídat si s farářem Vladimírem Müllerem z farnosti Stará Role,“ uvedla Slavíková.

„Celý týden v Plaváčkově Lhotě a především na rybníce probíhal pod pečlivým dohledem rychtáře Josky Špeka a jeho ženy rychtářky Mařeny. Všichni dočasní obyvatelé Plaváčkovy Lhoty byli dennodenně školeni v plovacích dovednostech. Vesnické selky Dorota a Pepina neúnavně a usilovně připravovaly pro chasníky a děvečky bohatý program – protahování těla, umění dlouhého a klidného dechu a také program plný her a zábavy. Pekařka Baruna servírovala chutné laskominy,“ vyjmenovala Slavíková. „Plaváčkolhotská obecní rada rozdělila mladé selky a sedláky do čtyř gruntů, rozdala jim stavební povolení a vesnice pomalu začala ožívat. Místním platidlem byl Vesnický balík, za který si obyvatelé vsi po sepsání kupní smlouvy, kterou svým podpisem stvrdil a razítkem opatřil rychtář Špek, kupovali stále nové a nové pozemky zapsané v katastrální mapě Plaváčkovy Lhoty. Na vsi jsme během pouhého jednoho týdne prožili celý rok,“ zavzpomínala na příjemně strávený týden.

„Na závěrečnou soutěž - závod v plovacích dovednostech, jsme se z naší vísky vypravili velikým koňským povozem do Chebu, neboť na naší vsi již rybník zamrznul. A tak rozhodla se obecní rada názvem Chebský Špalíček závod pojmenovati. Chasníci, děvečky, mladí sedláci i selky, ti všichni svůj závod s chebským vodním živlem zvládli a za to odměněni na veselici byli. Večer potom jarmarku se zúčastnili a za své těžce vydělané Vesnické balíky všelico nakoupili; jitrničky, jelítka, klobásky i bůček, preclíčky, jablíčka a hruštičky či jiné rozličné věci praktické či pro pobavení. Tancem lidovým jsme se před spánkem rozloučili. Sobotní závěrečné dopoledne už jasně napovídalo, že všichni čestní plaváčkolhotští občané jsou plní emocí. Jasná zpráva o tom, že se celá vesnická rada, selky i sedláci sžili a jen neradi se loučili. Slzičky, popsané památníčky, vyměněná telefonní čísla a adresy. Nikomu se Plaváčkovu Lhotu příliš nechtělo opustit. Čas však stále běží a nás v budoucnu jistě čekají další kouzelné pobytové akce, závody a programy, které zůstanou pevně vryté v naší paměti, právě tak jako ta, která právě skončila,“ dokončila Slavíková.

Mezi plavci byl také čtrnáctiletý Vítek Šašek, pravidelný účastník.

„U Kontaktu plavu už devátým rokem,“ řekl mladý vozíčkář. „Úspěchy už také nějaké mám a doufám, že by ještě nějaké další mohly být,“ věřil si plavec.

Autor: Nataša Šmatová

13.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení