VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zamyšlení zastupitele

CHEB - Václav Černý k hřbitovu

24.8.2007
SDÍLEJ:

Vojenský hřbitov v Mariánských LázníchFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

ZAMYŠLENÍ ZASTUPITELE

Další problém, který může ovlivnit život občanů našeho města je souhlas Rady města Chebu se záměrem na zřízení vojenského hřbitova pro uložení ostatků vojáků padlých na území ČR vobdobí světových válek. Je pro mne nepochopitelná vstřícnost Rady města Chebu vtomto směru, když máme několikaletou negativní zkušenost s vyjednáváním v Německu o možnosti hospodařit na svém historickém majetku, myslím tím již pověstný les. A to že les je nezpochybnitelně historickým majetkem města Chebu, nepopírá ani bavorská vláda. Zvažujme se vší pečlivostí svá rozhodnutí a neukvapujme se. Naši sousedé to tak dělají a nehledí na to jak dlouho se problém táhne. Tím nemyslím to, že je potřebné nesmyslně protahovat řešení, ale nedělat ukvapená a nevratná rozhodnutí.

Tak jak jsem nahlédl do řady dokumentů zŽenevských úmluv, zákonů a vyhlášek, nejsem přesvědčen o správném postupu Rady města Chebu, která rozhodla o přípravě smlouvy sLidovým spolkem péče o válečné hroby o podmínkách zřízení správy a údržby vojenského hřbitova včetně finančních podmínek. Zastupitelstvu města má být 30.8.2007 předložena zpráva o průběhu realizace tohoto usnesení.

Podle mého názoru si myslím, že o takovéto záležitosti by neměla rozhodovat pouze rada a možná ani zastupitelstvo. Vzpomeňme si na několik let zpět, kdy se pod velkým nátlakem usilovalo o stejnou záležitost. Ostatky vojáků byly už tenkrát svezeny do Chebu a čekaly na uložení. Tenkrát ktomu nedošlo. Věřím, že se ani nyní rozhodnutí nezmění. Pokud by tato snaha nadále pokračovala budu navrhovat a podporovat místní referendum.

Václav Černý

zastupitel města Chebu za KSČM

Příspěvek byl redakčně zkrácen. Zveřejněna byla pouze ta část, která se týká hřbitova. (red)

24.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Joker chystá Zahradní slavnost

Ilustrační foto
8

Motivací mají být stipendia od kraje

Pes vběhl motorkáři pod kolo

Mariánské Lázně - Nepříjemný zážitek má za sebou šestadvacetiletý motorkář, kterému do jízdní dráhy vběhl pes.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení