VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I chebský region v zimě trápí výpadky elektrického proudu

Otázka pro Martina Sobotku, mluvčího Skupiny ČEZ pro západní Čechy.

26.12.2010
SDÍLEJ:

Martin Sobotka, mluvčí Skupiny ČEZ pro západní ČechyFoto: Foto: archív ČEZ

Otázka proMartina Sobotku, mluvčího Skupiny ČEZ pro západní Čechy:

I chebský region v zimě trápí výpadky elektrického proudu. Leckdy si však lidé stěžují, že trvá dlouho, než je závada opravená…

Problém bývá často v tom, že mají lidé pocit, že je volání na call-centrum zdlouhavé a raději si seženou číslo takzvaně přímo na technika. Rozdíl v obou scénářích je následující. Zavoláte– li na call–centrum, operátor založí poruchu do systému, kde se o poruše dozví dispečer, ten pošle, jakmile je to možné, na místo technika, po opravě zapíše do systému, kdy bylo opraveno. Všechny hovory se zaznamenávají automaticky a máte šanci na reklamaci, pokud by se stala chyba a nikdo to neopravil. Z hlediska ČEZ mluvíte s proškoleným člověkem, který má v danou chvíli celkový přehled o situaci a nijak ho nezdržujete či ohrožujete na životě.
Technik se však ve chvíli, kdy zavoláte, někde brodí sněhem, před sebou má spoustu práce, přijímá pracovní příkazy od nadřízených a jezdí na poruchy, které mu určí. Pravděpodobně na vás po deseti hodinách dřiny zapomene nebo mu kolega řekne, že v dané oblasti byl a považuje váš případ za vyřízený. Hovor s technikem si ale nikdo nenahrál, jeho obsah je neznámý a v případě reklamace jste bez důkazu. Z hlediska ČEZ mluvíte s člověkem, kterého zdržujete, rušíte od práce a za zvlášť složitých situací i ohrožujete na životě a zdraví. Navíc s člověkem, který nemá přehled o celkové situaci a nemá možnost zapsat poruchu do systému. Přesto většina lidí raději volí druhou možnost. Poruchová linka 840 850 860 je však opravdu jistota, pokoutní způsoby jsou riskantní.

Autor: Václava Simeonová

26.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení