VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ještě rok čekají řidiče dopravní omezení

Skalná - V rámci první etapy provedli stavebníci kompletní rekonstrukci části Tovární ulice, včetně vybudování nových chodníků a parkovacích stání, položili novou kanalizaci, osadili veřejné osvětlení a posílili elektrické vedení

2.9.2009
SDÍLEJ:

NOVÉ AUTOBUSOVÉ ZÁLIVY u příjezdu do Skalné. Zvýší se tím bezpečnost cestujících. Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Rekonstrukce průtahu Skalnou se přiblížila k další části. V pondělí 31. července letošního roku byla dokončena I. etapa rozsáhlé investiční akce.
„Celý projekt jsme rozdělili do etap spíše z administrativních důvodů a také kvůli finančním tokům, které jsou vázány právě na jednotlivé etapy,“ vysvětlil starosta Skalné Radomil Gold. „Po stavební stránce jde pořád o jednu souvislou stavbu, která bude plynule pokračovat až do úplného závěru. Ten je plánován na září 2010.“


V rámci první etapy provedli stavebníci kompletní rekonstrukci části Tovární ulice, včetně vybudování nových chodníků a parkovacích stání, položili novou kanalizaci, osadili veřejné osvětlení a posílili elektrické vedení. Na místním fotbalovém hřišti vyrostla nová trafostanice, ze které je zemním kabelem nově napojena většina rozvodů v Tovární ulici.


Na křižovatce u vjezdu do města, v ústí do České ulice, vybudovali pracovníci stavební firmy zcela nový most, který pojme takzvanou stoletou vodu, umožní pohodlné procházení chodců a plynulejší dopravu.


Na příjezdu do města jsou už také propojené chodníky mezi ulicemi Česká, Chebská a Nádražní a krásně navazují na nové autobusové zastávky. I tady vyrostlo nové osvětlení a upravilo se okolí. Kvůli bezpečnosti obyvatel města vyrostly podle plánu u zastávek autobusové zálivy.


„V současné době se plynule pokračuje druhou etapou, jejíž termín dokončení je 31. prosince 2009. Ta bude obnášet rekonstrukci Chebské ulice v úseku od nově vybudovaného mostu až po křižovatku u fotbalového hřiště,“ informoval starosta. „Dále bude mezi křižovatkou u fotbalového hřiště a Tovární ulicí postavena nová propojovací komunikace a v Tovární ulici ještě vyrostou dvě nové parkovací plochy místo stávajících před penzionem. Součástí těchto úseků budou opět nové chodníky, veřejné osvětlení, dešťové kanalizace a přeložky inženýrských sítí. Zároveň se bude pokračovat v úpravách koryta potoka, zatravňování svahu a podobně,“ uvedl Radomil Gold.


„Do září by mělo dojít ke zprovoznění nově zrekonstruované křižovatky u vjezdu do města. Zde se musí nejprve vyřešit převzetí a pojištění staveb a odpovědnosti vyplývající z jejich vlastnictví, vyřídit povolení k předběžnému užívání této části stavby a dořešit dopravní značení. Pokusíme se celý proces urychlit, ale prozatím prosíme ještě o trochu trpělivosti,“ požádal starosta řidiče o strpení.


„Všechny účastníky silničního provozu, včetně chodců a cyklistů upozorňujeme, že následně dojde k opětovné změně objízdných tras. Věnujte těmto změnám pozornost a v případě, že dojde k nepředvídatelným komplikacím, upozorněte městský úřad,“ dodal starosta.


„Je pravda, že dopravní omezení člověka zdržují, ale když o nich vím dopředu, tak se lépe přizpůsobím,“ kostatoval chebský řidič Martin Slach.

Autor: Nataša Šmatová

2.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení