VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jezdectví? Stálice mezi kroužky

Cheb – S nejnovějším koněm v kroužku, Jolitou, navíc letos DDM Sova začíná závodit.

25.4.2011
SDÍLEJ:

Děti, které se chtějí věnovat nějakému zájmovému kroužku, mají velmi bohatý výběr. Někdy vedou počítače, jindy flóra. Stálicí je ale jezdectví. Oblíbený je především mezi malými slečnami.Foto: Foto: DDM Sova Cheb

Děti, které se chtějí věnovat nějakému zájmovému kroužku, mají velmi bohatý výběr. Někdy vedou počítače, jindy flóra. Stálicí je ale jezdectví. Oblíbený je především mezi malými slečnami.

„Myslím, že jezdecký sport byl a vždy bude mezi žádanými sporty,“ potvrdila Olga Taušnerová z Domova dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb, vedoucí jezdeckého kroužku. „Poslední dobou sledujeme stále větší zájem. Důkazem je letošní počet zapsaných dětí – je jich asi padesát!“

Kroužek ale rozhodně není jen o pohledu z koňského hřbetu.

„Snažím se dětem celkově přiblížit svět koní,“ popisovala Taušnerová. „Snažíme se dětem vysvětlit, jak ke koním přistupovat – jak je čistit, místovat, krmit či napájet. Samozřejmě se pak učíme i základům ježdění. Nejprve začínáme na lonži, formou cviků v sedle se učíme správnému držení těla na hřbetě koně, což přispívá také k formování správného držení těla vůbec,“ vysvětlovala. Jak uvedla, na podmínky si rozhodně stěžovat nemůže.

„Momentálně máme k dispozici jednoho Shetlandského poníka – Sambu a tři Huculské koně – Míšu, Jolitu a Šárku. „Od zimy máme k dispozici i mnoho dalších jezdeckých pomůcek pro potřebu výcviku jak jezdců, tak i koní, například nový překážkový materiál, ze kterého mají radost nejen děti, ale i koníci,“ potvrdila Olga Taušnerová.

A že koně u malých slečen vedou, potvrzují i ony samy.

„Moc ráda bych ho měla i doma,“ řekla sedmiletá Lucinka Nožičková.

Desetiletá Kristýnka Chmelová si pochvaluje, že na jezdeckém kroužku našla hned několik příjemných záležitostí. „Mám ráda koně, zároveň jsem zde našla i nové kamarády,“ pověděla.

Vše ale není jen o zábavě. „Doma koně máme, takže se zde hlavně učím, jak na nich správně jezdit, jak se o ně starat,“ řekla šestiletá Karolínka Kubicová.

A s nejnovějším koněm v kroužku, Jolitou, navíc letos DDM Sova začíná závodit. Poprvé se kobylka představila na začátku dubna na nebanickém kolbišti při hobby závodech v parkurovém skákání. „Že dělá dětem jen samou radost, potvrdila i svým výkonem na těchto závodech,“ podotkla.

První jezdeckou disciplínou byla jízda zručnosti pro děti do 10 let. Tuto soutěž reprezentovala sedmiletá Terezka Hrušková. „Ty zde předvedly, že jsou sehraná dvojka a překonaly všechny úkoly bez problémů,“ uvedla. „Všichni zúčastnění mladí jezdci v této soutěži svými výkony okouzlili rozhodčí i publikum, a tak každý jezdec byl vyhlášen jako vítěz,“ popisoval Olga Taušnerová. „Druhá soutěž byla již obtížnější, tudíž byla vybrána nejzkušenější jezdkyně třináctiletá Klárka Kočová. Se všemi skoky do 60 centimetrů si hravě poradila. Parkurem bez trestných bodů se stále ještě vešly do dekorovaného místa.“ Spokojená byla i jezdkyně Klárka Kočová. „Moc hezky se mi na Jolitce jelo. Vůbec žádného skoku se nebála a šla moc ochotně. Těším se na další závody, které nás v brzké době čekají,“ řekla spokojená malá slečna.

Jak byla s výsledkem spokojená vedoucí jezdeckého kroužku Olga Taušnerová?

„Jsem velice nadšená, děvčata předvedla vynikající výkony a Jolitka nám ukázala, že je to vyrovnaný poník, kterého nic nerozhází a nevyvede z míry, což je u školního koně důležitá vlastnost. Je to kobylka, na kterou se ve všech směrech můžeme spolehnout. Má úžasný charakter, který se jen tak u poníků neobjevuje. Moc si této její přednosti vážíme.“

Autor: Václava Simeonová

25.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení