VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam kráčí a kde skončí nemocnice?

Cheb, Karlovy Vary –Senátor Jan Horník a jeho zamyšlení nad stavem zdravotnictví v Karlovarském kraji

18.2.2011
SDÍLEJ:

Jan HorníkFoto: DENÍK/Jakub Kopřiva

Dvě otázky v jedné větě. Osobně se domnívám, že odpověď na ně neznají ani hlavní aktéři hry o budoucnosti krajského zdravotnictví.

Je to smutné, že po více jak sedmi letech existence krajského zdravotnictví se dostáváme až na jeho naprosté dno způsobené během let krajskými politickými reprezentacemi ODS, ČSSD a nově i KSČM. Zkáza krajského zdravotnictví nastala rozhodnutím o sloučení tří krajských nemocnic do jedné akciovky (ODS + ČSSD), čímž byl nastolen nesmyslný rovnostářský princip jeho správy. Bývalý hejtman JUDr. Josef Pavel s krajským radním pro zdravotnictví Ing.

Jiřím Mutinským si za drahé peníze najali nekompetentní management nemocnice, vyvedli poskytování některých služeb mimo dosah nemocnice a provedli mnoho dalších nekvalifikovaných především politických zásahů do chodu krajského zdravotnictví.

Jejich krajští nástupci za ČSSD, jako vítězové voleb v roce 2008, teď sklízejí to, co vyprodukovali i jejich straničtí kolegové. Karlovarská krajská nemocnice, a.s., je zřejmě úplně na kolenou. Proč to krajským zastupitelům a veřejnosti Rada Karlovarského kraje nepřizná? Proč krajský radní pro zdravotnictví MUDr. Václav Larva mlží, fabuluje a koná v podstatě kroky k úplné likvidaci krajského zdravotnictví?

Po dvaceti letech demokracie je skutečně zdrcující zjištění, že karlovarský nemocniční kolos může ovládat pouze pět zvolených zastupitelů a zbytek je odsouzen pouze do role nemohoucího pozorovatele. Kde jsou sliby pana doktora Larvy dané při jednání Krajského zastupitelstva, že o volbě budoucího postupu v oblasti směřování krajského zdravotnictví proběhnou ještě jednání s jednotlivými kluby?

Moc šancí na uzdravení krajského zdravotnictví nevidím. Spíš se domnívám, že pokud lze ještě vůbec něco zachránit, je třeba udělat následující opatření:

 Vyčlenit poskytování zdravotní péče včetně k tomu sloužících nemovitostí v Chebu a Sokolově z Karlovarské krajské nemocnice, a.s.

 Uskutečnit rychlou privatizaci nemocnic v Chebu a Sokolově za podmínky poskytování zdravotní péče v určeném nezbytném rozsahu pro spádové oblasti těchto nemocnic, při vytyčení cíle, aby tyto poskytovaly v budoucnosti kvalitní služby obdobného rozsahu a úrovně, jako tomu je u některých soukromých zařízení v našem kraji.

 Nemocnici v Karlových Varech ponechat i nadále jako krajské zařízení, tzn. ve veřejně správním prostředí, jež by mělo občanům kraje garantovat dostupnost nemocničního zařízení na úrovni jakési menší krajské fakultní nemocnice.

 Finanční prostředky utržené z privatizace nemocnic v Chebu a Sokolově použít výhradně na potřebné investice do nemocnice v Karlových Varech.
Vážení kolegové zastupitelé kraje, měst a obcí, konejme a zachraňme ještě co se dá a nesetrvávejme v pozici, jako by se nás problémy krajského zdravotnictví netýkaly. Je to naše povinnost vyplývající ze slibu, že budeme náš mandát vykonávat svědomitě, v zájmu samospráv a jejich občanů! Jan Horník, senátor PČR

18.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Sokolov v sobotu patřil triatlonistům
92

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Volby 2017. Zn.: Člověče, nezlob se

Karlovarský kraj - Jednadvacet politických stran a hnutí se bude v letošních parlamentních volbách ucházet o voličské hlasy. Jejich počet tak oproti minulým volbám, které se konaly v roce 2013, zbytněl o tři politické subjekty. A stejně tak jsou změny i ve složení odevzdaných kandidátek.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Aš chce změnit bývalé kulturní středisko na komunitní centrum

Aš – O dotaci na rekonstrukci objektu bývalého Ašského kulturního střediska v Karlově ulici a jeho přeměnu na komunitní centrum chce požádat město Aš.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení