Velmi dobré zkušenosti má chebská městská policie s bezpečnostním kamerovým systémem. Někteří obyvatelé města ho ale považují za zbytečné špiclování.
„Co jim je platné, že něco v kameře vidí. Proti pachatelům musejí stejně zasáhnout osobně. Měli by raději zvýšit počet pěších hlídek,“ vyjádřil své pochybnosti Roman Přibyl z Chebu. Podle něj se strážníci příliš zbytečně pohybují městem ve služebních autech. „Každý výtržník je tak z dálky vidí a stihne se před nimi schovat. Při pochůzkách by toho podle mne zjistili mnohem víc,“ dodal.

Názory na bezpečnostní kamery jsou ale různé. „Kamery hlídají veřejné prostory, kde se má každý chovat slušně. Proto mi nijak nevadí. V supermarketech jsou také umístěné a kolik lidí tam chodí nakupovat,“ poznamenala seniorka Anna Mašková z Cheb

„Kamery nám umožňují, abychom zasahovali přímo na místech, kde je nás třeba. Daří se nám tak pachatele zastihnout přímo při činu,“ uvedl velitel městské policie Jiří Šmolík.
Jako typický příklad posledních dnů může podle něj posloužit vysoký počet vandalů, které strážníci přistihli při ničení květinové výzdoby v pěší zóně, veřejné močení do květináčů nebo lovení mincí v Rolandově kašně na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Výjimkou není ani nepovolený výlep plakátů.
Městem podle něj stále prochází i projíždí několik hlídek. „Pokud je ale pěší hlídka na jedné straně areálu krajinné výstavy a na druhé někdo něco provede, tak než dorazí na místo, pachatelé jsou pryč,“ vysvětlil Šmolík.
Pěší hlídky ale často dozírají na provoz okolo chebských škol, hlavně ráno před osmou hodinou. Podle zkušeností městských policistů se tak zklidní nejen doprava, ale také mládež.
„Předcházíme tak nejen dopravním nehodám, ale také možné šikaně mezi školáky,“ zdůraznil Jiří Šmolík.