VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kandidáti do voleb v Pramenech jsou zatím velkou neznámou

Cheb -Obyvatelé obce půjdou k volebním urnám 10. prosince, hlasovat se bude v penzionu.

27.10.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vraný

Patery volby bez kandidátů a 90 milionové dluhy. Tak vypadala ještě donedávna situace Pramenů na Mariánskolázeňsku. To by se však mohlo už zanedlouho změnit. Šesté volby se už totiž uskutečnit mají.

„Proběhla již registrace, do komunálních voleb v Pramenech kandiduje politická strana Lidové fórum,” potvrdila Jana Ježková z městského úřadu Mariánské Lázně.
Jde o celkem novou stranu, která byla u ministerstva vnitra zaregistrována v druhé polovině dubna letošního roku. O kandidátech zatím není nic moc jasné. I sídlo politické strany je až v Brně.

Podle informací z ministerstva vnitra není možné sdělit ke kandidátům nic bližšího, a to do doby, než budou vytištěné hlasovací lístky. Je jen jasné, že má být na listině pět osob. V době voleb musí mít všichni kandidáti trvalé bydliště v Pramenech.

A kdy se tedy bude volit? Obyvatelé budou mít šanci přijít k volebním urnám 10. prosince od 7 do 22 hodin, a to v jediné místnosti v penzionu U Nováka.
Pokud strana volby vyhraje, což je velmi pravděpodobné, může se začít řešit 90 milionový dluh, který obec má. Bez zastupitelstva totiž stát obci pomoci nemohl.
„Správce obce (který obec zatím vede - pozn. red.) nemůže uzavřít s věřiteli dohodu o splátkách s lhůtou splatnosti delší než 18 měsíců,” vysvětlila dřív Denisa Čermáková z ministerstva vnitra.

„Podle zákona stát za závazky obce neručí a provizorní správa obce státem nemůže být důvodem pro jednostranné oddlužování obcí, které se vlastním nezodpovědným hospodařením dostaly do finanční tísně,” uvedla již dříve, jaké je společné stanovisko ministerstva vnitra a financí.

„Zájmem státu nicméně je problematiku předlužených obcí konstruktivně řešit a obci Prameny byla z tohoto důvodu nabídnuta bezúročná návratná finanční výpomoc, která měla sloužit jako platforma pro jednání s věřiteli obce. Rovněž při vlastním jednání s věřiteli bylo Ministerstvo financí a Ministerstvo vnitra ochotno obci vypomoci. Pomoc státu však byla podmíněna nezbytnou součinností obce a ochotou jejích občanů převzít správu vlastních záležitostí a zvolit si vlastní plnohodnotné samosprávné orgány,” podotýkala Čermáková.

„Dokud se tak nestane, není možné obci Prameny v řešení její předluženosti účinně pomoci. Pomoc s řešením situace nabídl i Krajský úřad Karlovarského kraje,” dodala.

Autor: Václava Simeonová

27.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ilustrační foto.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Památkáři protestují proti demolici keramky

Karlovy Vary - Co mají společného Císařské lázně, Střední umělecká škola (původně keramická škola) a krajská Galerie umění v Karlových Varech? Jde o stavby, které buď čekají na náročnou opravu, nebo na demolici či na přestěhování.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení