VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarský kraj trvá na zachování tratí v Aši a Horním Slavkově

Aš,Sokolovsko – Karlovarský kraj i nadále trvá na zachování dvou regionálních železničních tratí v úsecích Aš – Aš, státní hranice a Loket, předměstí – Krásný Jez

5.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv KD

Ani o jednu ve správním řízení, které je nyní přerušeno, ovšem neprojevil zájem jako nový vlastník. Hejtmanův náměstek Petr Navrátil (ČSSD) řekl, že vlastnictví tratí a zájem o jejich zachování nelze spojovat.

Úsek z Aše na hranice je podle Navrátila v relativně dobrém stavu a nebylo by asi nutné do jeho zprovoznění příliš investovat. Nesouhlasné stanovisko kraje k jeho zrušení podporuje rovněž sdružení pro osobní dopravu ZV ÖPNV Vogtland z Bavorska kvůli záměru obnovení osobní dopravy v úseku Aš – Selb – Plössberg. „Kdy vydá Správa železniční dopravní cesty nějaké stanovisko, zatím nevíme,“ poznamenal Navrátil.

„Železnice mezi Loktem, Krásným Jezem a Horním Slavkovem je v mnohem horším stavu,“ konstatoval náměstek. Podotkl, že si její část o víkendu prošel a řada závad odpovídá zjištěním SŽDC. Týká se to například sesuvů zeminy na trať, chybějících kolejí a rozpadlých opěrných zdí. „Vzniká orientační návrh, kolik by opravy stály. Kraj připravuje jízdní řád a jsou tři varianty, jak by mohl provoz vypadat,“ uvedl náměstek.

„Buď by mohla být znovu provozována celá trať mezi Horním Slavkovem a Loktem, což by znamenalo opravu celé délky železnice. Druhou variantou je jen částečný provoz mezi Horním Slavkovem a Krásným Jezem a třetí provoz mezi Horním Slavkovem a Loktem,“ uvedl Navrátil. „Jestli bude nějaká z variant uvedena do života, záleží na řadě okolností. Jednání dále trvají a kromě kraje se jich účastní další subjekty,“ dodal Navrátil.
Jako nejjasnější se Navrátilovi zdá osud železnice mezi Protivcem a Bochovem na Karlovarsku. V tomto případě SŽDC zahájila správní řízení o změně kategorie regionální dráhy na vlečku.

To by podle náměstka odpovídalo charakteru využití této trati. O zachování provozu má zájem ČD Cargo a loni po této trati projelo 215 vlaků.
„Osobní dopravu zde kraj objednávat nebude, nemá to smysl. Nákladní doprava ale trať určitě využije,“ řekl Navrátil.

5.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zábava pro všechny. To je Loketské kulturní léto

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte

Chcete poznat, jak vypadá život řeholníka?

Klášter Teplá – Jak vypadal život řeholníka, mohou na vlastní oči vidět návštěvníci kláštera Teplá. Život řeholníka je jednou ze čtyř speciálních prohlídek, které letos klášter nabízí.

Jednatel za zboží nezaplatil

Cheb – Obvinění z podvodu čelí jednapadesátiletý muž z Chebska.

Ze spaní ho probudily rány pěstí

Cheb – Svého bývalého přítele napadla devětatřicetiletá žena.

Mezi dvanácti oceněnými laskavci je i karlovarský učitel Jindřich Hašek

Praha, Karlovy Vary - Dvanáct laskavců, lidí, kteří dělají nezištné laskavé skutky, bylo oceněno ve Stavovském divadle.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies