VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarský kraj vyhlásil druhou výzvu předkladatelům grantových projektů

Karlovarský kraj –Pro žadatele v rámci oblasti podpora nabídky dalšího vzdělávání se koná také seminář.

5.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

V pořadí už druhé kolo výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) vyhlásil 22. listopadu Karlovarský kraj. Zahájení přijmu žádostí v listinné podobě je od 27. prosince. Předkladatelé musí podat své žádosti nejpozději do pátku 7. ledna do 12 hodin.

„Rozhodující je čas doručení. Všechny žádosti doručené po stanoveném termínu nebudou převzaty. Žádosti musí být doručeny osobně na oddělení grantových schémat Krajského úřadu Karlovarského kraje,“ konstatovala projektová manažerka Linda Zábrahová. Globálním cílem OP VK je rozvoj vzdělanostní společnosti za účelem posílení konkurenceschopnosti České republiky prostřednictvím modernizace systémů počátečního, terciálního a dalšího vzdělávání, jejich propojení do komplexního systému celoživotního učení a zlepšení podmínek ve výzkumu a vývoji.

Specifickými cíli, jež představují cesty, které povedou k naplnění globálního cíle, jsou v OP VK například rozvoj a zkvalitňování systému počátečního vzdělávání s důrazem na zlepšení klíčových kompetencí absolventů pro zvýšení jejich uplatnitelnosti na trhu práce a zvýšení motivace k dalšímu vzdělávání či posílení adaptability a flexibility lidských zdrojů jako základního faktoru konkurenceschopnosti ekonomiky a udržitelného rozvoje ČR prostřednictvím systému dalšího vzdělávání.

Pro žadatele v rámci oblasti podpora nabídky dalšího vzdělávání se koná také seminář. „Zveme na seminář, který bude věnovaný přípravě žádostí do druhého kola výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu z OP VK. Ten se uskuteční ve čtvrtek 16.12.2010 v zasedací místnosti 218A Krajského úřadu Karlovarského kraje. Pro účast na semináři je nutné vyplnit přihlášku a zaslat ji nejpozději do 8. prosince,“ dodala projektová manažerka.

Vyplněná přihláška se musí zaslat na e–mailovou adresu barbora.horova@kr-karlovarsky.cz nebo kamila.vostova@kr-karlovarsky.cz. Počet účastníků této akce je omezen kapacitou zasedací místnosti. „Aby byla účast zajištěná, je nejlepší zaslat přihlášku co nejdříve,“ uzavřela.

Další jakékoliv informace poskytuje oddělení grantových schémat odboru investic a grantových schémat Krajského úřadu Karlovarského kraje ve Dvorech.

Co je to Operační program

Vzdělávání pro konkurenceschopnost:Jedná se o program, v jehož rámci je možné v letech 2007-2013 čerpat finanční prostředky z Evropského sociálního fondu (ESF), jednoho ze strukturálních fondů Evropské unie.

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

(dir–kop)

5.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Ještě do konce prázdnin je v chebské městské knihovně k vidění výstava s výmluvným názvem Svět Sherlocka Holmese.

Sherlock Holmes ožívá v knihovně

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Kamion kočárky nedovezl, skončil v plamenech

Františkovy Lázně – Technická závada stojí za požárem kamionu u Františkových Lázní. Kamion převážel dvě stovky kočárků.

Trhy mají v lázních úspěch, v Aši se teď budou konat jen jednou měsíčně

Chebsko - Kdy a kde budou mít farmářské trhy úspěch, to je těžké odhadnout. A to i pro jejich zkušené organizátory. Například v Chebu se zatím neujaly, oproti tomu ve Františkových či Mariánských Lázních mají úspěch.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení