VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdo rozhodne o spalovně?

Cheb - Kdo nakonec rozhodne o chebské spalovně, která má vyrůst na Švédském Vrchu?

30.9.2015
SDÍLEJ:

Vizualizace plánované spalovny v Chebu.Foto: Foto: ZEVO

To se stále neví. Materiál se dostal až na stůl Ministerstva pro místní rozvoj, to si však vyžádalo jeho doplnění.

O spalovně měl nejdříve rozhodovat chebský stavební úřad, proti tomu však vznesla námitku ekologická organizace Arnika. Ta totiž poukazovala na fakt, že je město Cheb spoluvlastníkem investorské firmy, tedy společnosti Terea. Krajský úřad Karlovarského kraje tedy rozhodl, že se projektem bude zabývat úřad ve Františkových Lázních. Během pár dní však vešel v platnost zákon, že se podobná rozhodování přesouvají na nejbližší obec s rozšířenou působností. To by byl v tomto případě úřad v Sokolově. Ten je ale zakládajícím členem Odpadové společnosti, což je vlastně konkurenční projekt. Sokolovský úřad by tak byl podjatý z pohledu Chebských. Kraj proto nakonec určil, že bude územní řízení probíhat v Aši.

Proti tomu, že by měl o ZEVO rozhodovat ašský městský úřad, byla podána dokonce hned dvě odvolání, a to občana Chebu a spolku Arnika. „V odvolání je namítána podjatost jak stavebního úřadu v Aši, tak podjatost celého Karlovarského kraje," sdělila Jana Pavlíková, mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje. Z těchto důvodů byla celá věc spisového materiálu předána nadřízenému správnímu orgánu, tedy Ministerstvu pro místní rozvoj ČR (MMR). Jenže to zatím rozhodnout nemohlo.

„Ministerstvo pro místní rozvoj po seznámení se s předloženým správním spisem shledalo, že procesní postup v předmětném odvolacím řízení je podmíněn dalšími procesními úkony Krajského úřadu Karlovarského kraje," uvedla Veronika Vároši, mluvčí MMR. „Z uvedeného důvodu vrátilo spisový materiál krajskému úřadu k doplnění. MMR ve věci následně rozhodne až na základě úplného spisového materiálu."

„Ministerstvo pro místní rozvoj ČR nám vrátilo spisový materiál k doplnění, tedy abychom před opětovným zasláním spisu ministerstvu k posouzení podjatosti Krajského úřadu Karlovarského kraje v dané věci vyzvali odvolatele k předložení odvolání v potřebném počtu stejnopisů tak, aby každý účastník dostal jeden stejnopis nebo je vyhotovil na náklady účastníka řízení, a dále abychom seznámili se stejnopisem podaného odvolání všechny účastníky řízení, kteří se mohli proti rozhodnutí odvolat, a vyzvali je, aby se k němu v přiměřené lhůtě, která nesmí být kratší než 5 dnů, vyjádřili," vysvětlila mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Ministerstvo má rozhodnout jednak o odvolání proti usnesení o pověření stavebního úřadu v Aši a jednak o rozhodnutí o námitkách podjatosti. Zástupci Chebu i krajského úřadu ale již delší dobu upozorňují, že lze neustálým odvoláváním celý proces zdržovat a projekt zhatit.

Autor: Václava Simeonová

30.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení