VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knihovna v Plesné učí děti číst si

Plesná – Městská knihovna v Plesné je jednou ze tří organizací na Chebsku, které se zapojily do celostátního projektu Celé Česko čte dětem

18.1.2011
SDÍLEJ:

UČITELKA Marie Horčičková v plesenské knihovně dětem nejen předčítala, ale také s nimi diskutovala o knihách. Foto: Foto: Pavel Sýkora

„Ještě před oficiálním přihlášením knihovny mezi účastníky projektu pravidelného čtení pro děti jsme v prosinci připravili pro děti z třetí třídy základní školy Mikulášské čtení, abychom si ověřili zájem malých čtenářů,“ uvedla vedoucí knihovny Dana Placatková. „Zájem dětského publika podpořil naši chuť stát se jednou z knihoven, která bude čtení pro děti připravovat pravidelně.“

Četlo se z knihy Pohádky bratří Grimmů pro děti ze třetí a čtvrté třídy. Nejen čtení, ale také obohacující diskuze na téma pohádka, se ujala zkušená pedagožka Marie Horčičková, která na plesenské škole vyučovala českému jazyku a vedla k zálibě ve čtení mnohé z rodičů přítomných dětí.

„Další hlasité čtení s doprovodným programem připravujeme na 18. února. Tématem budou zahraniční, národní a regionální pověsti,“ doplnil Pavel Sýkora, aktivní obyvatel Lomničky u Plesné.

Myšlenka předčítání dětem vznikla v Polsku. V České republice ji uvedla do praxe v roce 2006 Eva Katrušáková, ředitelka obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem. Jak říká, projekt směřuje především k rodičům. Také její motivace k tomu, aby uvedla projekt v Česku do praxe je ta, že sama je matkou a k literatuře měla vždy velmi kladný vztah.

„Kdy můžete říct, že jste celý den s dítětem a věnujete se jen jemu?“ položila důležitouotázku. „Pravidelnému dvacetiminutovému čtení každý den říkám posvátné chvilky.“ Do projektu už se zapojilo na 500 subjektů v celé republice a zpětné informace dokazují, že je úspěšný.

Autor: Nataša Šmatová

18.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

DENDROLOGICKÁ STEZKA. Mariánské Lázně označily více jak sto stromů porcelánovými tabulkami. Některé z označených dřevin dokonce pamatují zahradníka Václava Skalníka.

Pocta Skalníkovi, dendrologická stezka

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Karlovarský kraj - Mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice patří Karlovarský kraj. Potvrzují to aktuální informace statistiků za první pololetí letošního roku.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Kynšperk nad Ohří – O vánoční strom města přišel Kynšperk nad Ohří poté, co ho na náměstí 5. května zapálil už několikrát trestaný osmačtyřicetiletý muž. K incidentu došlo 8. srpna odpoledne a strom města, na kterém je celoročně instalována vánoční výzdoba, se vzňal a shořel včetně všech světelných vánočních ozdob a elektroinstalace.

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení