VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konec spekulacím. V modelech už je jasno

Mariánské Lázně - Zašmodrchanou situaci kolem velmi oblíbeného Miniaturparku v Mariánských Lázních se konečně podařilo rozplést.

24.6.2016
SDÍLEJ:

Park s miniaturami památek České republiky se pro veřejnost otevřel 19. června 1999 a jeho tvůrcem je Radek Míka. Zpřístupnění parku však předcházelo pět let práce, pět let, kdy se ho lidé ptali, zda to myslí vážně. Foto: Deník/ Václava Simeonová

Po roce hledání a dopátrávání se, čí jsou vlastně modely, je jasno.

Dvě třetiny unikátních miniatur patří městu Mariánské Lázně. To koupilo zmenšeniny v letošním roce, zbývající modely jsou pak v držení společnosti Boheminium Mariánské Lázně, obcí a měst a v soukromých rukách. „V současné době patří městu budova, pozemky a dvě třetiny modelů," informoval místostarosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík s tím, že jedna z dominant města je pro veřejnost otevřená. V současné době provozuje park Boheminium Mariánské Lázně, který má platnou nájemní smlouvu na pozemek a budovy ještě na čtyři roky. Podmínky pronájmu modelů společnosti jsou nyní předmětem jednání. „Prioritou je to, že park musí zůstat ve městě," uvedl místostarosta s tím, že se společníky chce město hovořit také o možném pronájmu modelů, jejich inovaci a dodatku nájemní smlouvy na pozemek, na němž se miniaturpark nachází. Současný počet modelů by se podle jednatelky společnosti Boheminium Mariánské Lázně Lenky Dlabolové měl do budoucna rozrůstat. „Početná rodina zmenšenin hradů, zámků a dalších pozoruhodností by se ještě letos měla rozrůst o tři členy," uvedla s tím, že půjde o vodní hrad Švihov, lovecký zámek Humprecht a model starých Mariánských Lázní. O nových modelech uvažují i Mariánské Lázně. „Také bychom rádi vytvářeli své modely. Je to ale otázkou jednání a musí jít ve vzájemné shodě."

K otevření miniaturparku a ujasnění vlastnických vztahů vedla dlouhá cesta. Na začátku roku hovořilo město o tom, že koupí všechny modely a bude park provozovat v rámci městské společnosti Správa městských sportovišť. Situaci značně znepřehlednil fakt, že modely si nárokovalo více subjektů.

Autor: Jana Bežáková

24.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Památkáři protestují proti demolici keramky

Karlovy Vary - Co mají společného Císařské lázně, Střední umělecká škola (původně keramická škola) a krajská Galerie umění v Karlových Varech? Jde o stavby, které buď čekají na náročnou opravu, nebo na demolici či na přestěhování.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Zádub-Závišín - Dlouhé měsíce byla obec Zádub-Závišín na Chebsku bez usnášeníschopného zastupitelstva.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení