VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj je odpadovým skokanem roku

Karlovarský kraj – Vytřídit odpad do správných popelnic se stává pro obyvatele kraje čím dál větší samozřejmostí. Není proto divu, že se celý Karlovarský kraj stal největším skokanem roku 2016, co se třídění odpadu týče.

22.9.2017
SDÍLEJ:

Výsledky celostátní soutěže o třídění odpadu, si vyslechli zástupci obcí a měst a Karlovarského kraje v prostorách románského hradu Seeberg u Františkových Lázní.Foto: Deník / Buriánek Jan

Během jednoho jediného roku se totiž podařilo obyvatelům kraje vytřídit o 129 tun smetí více než v roce 2015. To je nejrychlejší meziroční nárůst sběru při přepočtu na jednoho obyvatele v celé České republice. Výsledky celostátní soutěže si vyslechli zástupci obcí a měst v prostorách románského hradu Seeberg u Františkových Lázní.

Mezi nejmenšími obcemi pod tisícovku obyvatel třídili nejlépe obyvatelé Božího Daru, mezi velkými městy vyhrály Františkovy Lázně.

„Výtěžnost vytříděného odpadu dosahuje v Karlovarském kraji celkem 44 kilogramů na jednoho obyvatele za rok, což je z hlediska celorepublikového srovnání slabší podprůměr. Ale v Karlovarském kraji vzrostlo množství rozděleného odpadu o téměř tři kilogramy za rok. Na jednoho trvale hlášeného obyvatele a při desetiletém srovnání je to dokonce o 23 kilogramů vytříděného odpadu více. Z tohoto pohledu se dá říci, že občané Karlovarského kraje jsou rekordmany,“ sdělila Martina Filipová ze společnosti Eko-kom, která třídění odpadu v republice sleduje.

„Jednou z věcí, která nám pomohla tuto soutěž vyhrát, bylo to, že stále do města doplňujeme kontejnery na tříděný odpad, aby naši občané měli rozdělení odpadu co nejsnazší,“ vysvětlil důvod výhry starosta města Františkovy Lázně Jan Kuchař. „Letos jsme i zavedli zdarma odpadový dvůr pro podnikatele, kteří třídí odpad. Snažíme se tak neustále třídění odpadu podporovat,“ sdělil starosta.

A třídění chtějí Františkovy Lázně dále rozvíjet.

„Plánujeme, kam bychom umístili i podzemní kontejnery, a rádi bychom tak ještě více podpořili rozdělování odpadu a zároveň bychom tak mohli schovat popelnice pod zem,“ podotkl Jan Kuchař.

Autor: Jan Buriánek

22.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

„Horvy“ úřadoval v lékárně
23

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Prestiž politice mohou vrátit pouze politici, kteří nebudou lidem lhát

Karlovarský kraj - /ROZHOVOR/ V politice je nováčkem a rovnou se stal lídrem strany Realisté do voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za Karlovarský kraj. Co Tomáše Ševčíka vedlo vstoupit do politiky?

Lidé podpořili Motýlím během domácí hospic

Sokolov – Smrt není strašná. Strašné jsou jen myšlenky o ní. I takový citát mohli vidět účastníci víkendové benefiční 24hodinové akce v Sokolově na podporu Domácího hospice Motýl.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení