VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj pošle nemocnicím 320 milionů

Karlovarský kraj - Zájmem kraje je podle hejtmana investovat do všech zdravotnických zařízení v kraji pro zvýšení komfortu pacienta

28.11.2014
SDÍLEJ:

Rekonstrukce v pavilonu E, kde bude oční odděleníFoto: Roman Cichocki

Přibližně tři sta dvacet dva milionů korun. To je částka se kterou se počítá v návrhu krajského rozpočtu pro rok 2015 na investice do tří nemocnic v regionu. Nejvíce peněz, kolem 137 milionů korun, by mělo jít na centralizaci lékařské péče v karlovarském špitále. Ale ani Cheb nebo Sokolov nepřijdou zkrátka.

V chebské nemocnici má začít konečně stavba zázemí pro umístění lineárního urychlovače k léčbě onkologických pacientů. V sokolovské nemocnici, kterou má pronajatou společnost Nemos, se počítá mimo jiné se stavebními úpravami části pavilonu gynekologického a porodnického oddělení. Řada akcí ale začala už v letošním roce, mezi nimi například budování parkovacího domu a rekonstrukce očního oddělení v sokolovské nemocnici.

Zatímco parkovací dům v sokolovské nemocnici financují těžaři ze Sokolovské uhelné, přestavbu očního oddělení s 13 lůžky zaplatí kraj. Přestavba nevyužitých prostor bývalého ředitelství bude stát 17 milionů korun. Podle primáře očního oddělení Andreje Farkaše bude mít nové oddělení stejný počet lůžek jako současné. „Potřebovali bychom zhruba 17 až 18 lůžek, ale narážíme na limity pojišťoven,"řekl primář. Sokolovské lůžkové oční oddělení přitom plní roli krajského zařízení.

„Pokračujeme v našem plánu postupné obnovy sokolovské nemocnice, která slouží pacientům nejen ze Sokolovska. V květnu letošního roku skončily stavební úpravy pavilonu C, kde vznikly nové ambulance, v srpnu a září se začalo se zateplením budovy B a s obnovou anesteziologicko-resuscitačního oddělení," spočítal investice za letošní rok hejtman Josef Novotný.

Kraj plánuje pokračování obnovy sokolovské nemocnice i v roce 2015. „Počítáme s rekonstrukcí gynekologicko-porodnického oddělení v pavilonu E a s modernizací oddělení dlouhodobě nemocných v pavilonu D. Na obě stavební akce je v krajském rozpočtu vyčleněno okolo 50 milionů korun," uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák. 

Podle hejtmana bude kraj v roce 2015 financovat také připravovanou centralizaci lékařské péče v karlovarské nemocnici. Projekt by měl vyjít na 137 milionů korun. V chebské nemocnici zase kraj nechá zbudovat kryt pro lineární urychlovač a zakoupí nový moderní přístroj za zhruba 100 milionů korun.

Autor: Roman Cichocki, Vladimír Meluzín

28.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení