Třetí ročník celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který pravidelně hodnotí podmínky pro podnikání už má výsledky za Karlovarský kraj. Nejlepším místem se v konkurenci dalších sedmi měst staly Mariánské Lázně. Druhé místo obsadily Karlovy Vary a třetí Ostrov.

„V Mariánských Lázních se soustřeďuje o pětinu vyšší počet podnikatelů vykázaly nejlepší výsledky hned ve třech ze šesti hodnocení. Zvítězily v kvalitě lokality, pracovním trhu a telefonickém průzkumu mezi podnikateli,“ uvedl Michal Kaderka, konzultant společnosti Bison & Rose.

Loňské stříbro obhájily Karlovy Vary, kde jsou podle výsledků průzkumu i přes vyšší ceny pozemků a bytů místní podnikatelé s cenovými podmínkami nejvíce spokojení. „Vysoké hodnocení město dostalo i v hodnocení kvality,“ dodal Kaderka.

Na třetí pozici skončilo město Ostrov. „To si oproti loňsku o jednu pozici polepšilo. Podíl firem je zde v porovnání se sledovanými městy skoro o polovinu vyšší a počet ekonomických subjektů zde roste dvojnásobně rychle. Daří se zde i podnikatelům – cizincům, jejichž zastoupení mezi podnikateli je více než dvojnásobné. Místní podnikatelé jsou zde však nejméně spokojeni s cenami, kvalitou lokality i pracovním trhem,“ dodal konzultant.

Regionální podnikatelská klání sleduje i společnost Eurovia CS, která je letitým partnerem projektu. „Působíme ve všech regionech, takže karlovarský není výjimkou. Dění v krajích nás přirozeně zajímá a záleží nám na dalším rozvoji jednotlivých lokalit v podnikatelské oblasti. Proto Město pro byznys podporujeme už třetím rokem,“ sdělil Jaromír Pešek, ředitel oblasti Čechy západ Eurovia CS.

Čtvrté místo obsadil Cheb, páté Aš, šestý byl Sokolov a sedmé skončily Kraslice.

Celkovým vítězem se v loňském roce projektu stalo město Klatovy.