VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarská nemocnice projde další fází modernizace

Karlovy Vary - Další spory v nemocnici

8.6.2008
SDÍLEJ:

Demolice. V těchto místech vyroste nový pavilon akutní medicíny a centrálního příjmu. Dům na snímku bude zbourán. Objekty, které už nemocnice nebude v budoucnu využívat, prodá.Foto: DENÍJ/Jana Kopecká

Do sporu s primáři se opět dostalo vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Ti poukazují na to, že projekt na nový pavilon akutní medicíny a centrálního příjmu, který se má začít budovat na sklonku letošního roku, je nekvalitní. „Původní projekt, na němž se pracovalo od roku 2001, byl krajskými politiky opět shozen ze stolu. Nově předloženou studii považuji za odborně zcela nesmyslnou a nevhodnou. Navíc je zdravotníkům předkládána pozdě, direktivně a formálně, bez pečlivé přípravy a analýzy,“ uvedl Roman Brázdil, primář ARO. Tomu nejvíce vadí, že kraji stále chybí koncepce zdravotnictví, není stanoveno, kolik nemocnic v kraji chceme mít, jaké obory a jaký rozsah péče se v nich budou poskytovat.

Výkonný ředitel KKN Jan Ferenc ale považuje výhrady primářů za neobjektivní. „Původní projekt jsme využít nemohli, protože je prostě příliš drahý a 1,5 miliardy nemáme. Musíme se vejít do čtyř set milionů, které nám na nový pavilon poskytne kraj. Vybavení tohoto špičkového pracoviště, které bude stát 250 milionů, bude hrazeno z Regionálního operačního programu,“ vysvětlil Ferenc. Ten dodal, že s primáři o novém pavilonu přesto vedení KKN diskutuje a dle jejich požadavků například už zvýšilo počet operačních plně klimatizovaných sálů ze čtyř na šest. „Z osmdesáti procent už jsme se s primáři shodli. Nemůžeme polemizovat o velikosti stavby, ale o funkčnosti a naplněnosti jednotlivých pater se bavit můžeme,“ řekl.

Nového pavilonu akutní medicíny a centrálního příjmu by se noví pacienti mohli dočkat už v roce 2010. Stavba by podle zdravotního ředitele KKN Jiřího Štefana neměla do chodu nemocnice razantněji zasáhnout.

„Opustíme tři budovy, které zbouráme. Budou to objekt ředitelství, pracoviště lékařské služby první pomoci a diabetologie. Náhradní prostory už máme vytipovány,“ vysvětlil Jiří Štefan. Budovy, které už nemocnice využívat nebude, odprodá. Otazník nyní visí nad heliportem. „Zatím není definitivně rozhodnuto. Jasno bude do měsíce. Musíme vědět, zda nosnost budovy je pro vrtulníky dostatečná,“ vysvětlil Ferenc. Oba ředitelé se shodli na tom, že největším problémem bude zajištění kvalifikovaného personálu, který si zdravotnické pracoviště evropských parametrů bezpodmínečně vyžaduje.

(jako)

Místo události:
8.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení