VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ohře bude také sjízdná

Karlovarsko - Chystaná cyklostezka propojí dva české kraje se sousedním Německem

18.12.2007
SDÍLEJ:

Nová cyklostezka vedená po bývalé železnici usnadní cykloturistům návštěvu města Chebu. Stane se součástí soustavy cyklostezek v okolí Chebu. Foto: DENÍK/ Petr Przeczek

Pohodlně se na kole projet od státní hranice na Chebsku až do Ústeckého kraje umožní projekt „Cyklostezka Ohře“. Na jeho přípravě spolupracují města a obce, jejichž území jsou cyklostezkou dotčena.
„Například správního území města Ostrov se dotýká v místní části Mořičov u soutoku Bystřice a Ohře v lokalitě bývalé Níťárny,“ uvedla Alexandra Fürbachová, vedoucí odboru rozvoje a územního plánování ostrovské radnice. Kvůli tomu bude ostrovské zastupitelstvo muset změnit územní plán. „Konkrétně to znamená zanést připravovanou trasu cyklostezky do územního plánu, a to jako veřejně prospěšnou stavbu. Zahájení změny územního plánu projednají ostrovští zastupitelé v lednu příštího roku,“ upřesnila Fürbachová.

Trasa povede převážně v těsné blízkosti řeky Ohře, aby se vyhýbala stávajícím silnicím, na kterých hrozí cyklistům nebezpečí úrazu. Projekt má za cíl podpořit rozvoj turistiky v kraji a přiblížit přírodní a kulturní památky regionu. Cykloturisté se tak mohou zastavit například v Chebu, Lokti či v Karlových Varech. V úseku mezi Kyselkou, Velichovem a Vojkovicemi je v současné době řešena v několika variantách.
Ve všech obcích pak mohou vznikat služby pro turisty, jako jsou například cykloopravny, občerstvení, ubytování a podobně. „Takový projekt se mi moc líbí. Určitě tu cyklostezku vyzkouším,“ pochvalovala si záměr vybudování spojnice Karlovaračka Ludmila Pintnerová. Jako vášnivá cyklistka ví, že jezdit po silnicích je za současného provozu nebezpečné. „Osobně po silnicích jezdím co nejméně, dávám přednost polním cestám. Stezka podél Ohře bude mít cykloturistům určitě co nabídnout,“ dodala.

Autoři projektu počítají s tím, že se jim podaří zafinancovat jej ze strukturálních fondů Evropské unie, a to v rozpočtovém období let 2007 až 2013. Podrobnosti k tomuto proejktu může každý zájemce získat na webových stránkách Karlovarského kraje.

18.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení