VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průmyslová škola nabídne novinky

Karlovarský kraj - Plánují se jazykové stáže v Německu a Anglii

1.9.2008
SDÍLEJ:

Střední průmyslová škola v Ostrově připravila na školní rok 2008/2009 několik vylepšení a novinek. (Ilustrační foto.)Foto: DENÍK/Jan Havelka

Střední průmyslová škola v Ostrově připravila na školní rok 2008/9 několik vylepšení a novinek. „Jednou z nich je projekt vybudování nové školy, za jejíž základ slouží budova bývalé 4. ZŠ Ostrov. Projekt je jednou ze tří velkých krajských investicí do školství. Kapacita školy bude 750 žáků. Bude obsahovat učebny a dílny pro odborný výcvik, učebny pro teoretické vyučování, specializované učebny pro výpočetní techniku a knihovnu,“ uvedl Pavel Žemlička, ředitel školy.

Podle jeho slov umožní nová škola spojení Střední průmyslové školy Ostrov jak se říká “pod jednu střechu“ (doposud byla škola provozována ve dvou střediscích). Učebny, laboratoře a dílny budou vybaveny nejnovější didaktickou technikou.
„V současné době se vyřizuje stavební povolení, dokončuje se dokumentace pro provádění stavby.1.srpna 2008 jsme převzali budovu bývalé 4.ZŠ v Ostrově. Stavba bude financována z prostředků EU - ROP NUTS II Severozápad,“ doplnil informace ředitel ostrovské průmyslovky. Zároveň se na škole také zdokonaluje výuka cizích jazyků.

„Na výuku jazyků klademe velký důraz, hlavně na složku konverzace. Proto jsme pro tento školní rok zavedli dvě novinky. V tomto roce posílí výuku anglického jazyka rodilá mluvčí z Kanady. Téměř všechny třídy maturitních oborů budou mít zařazenu konverzaci z jazyka, kterou povede tato vyučující,“ nastínil Žemlička.

Během roku se plánují studijní jazykové stáže v Německu a Anglii. V Německu je to už tradiční výměnný studjní pobyt, zato zájezd do Anglie s výukou jazyka bude na škole novinkou.
Od září se na škole rozbíhá 1. ročník nového oboru - informační technologie. „O tento obor byl velký zájem a nemohli jsme uspokojit všechny žáky, kteří se na něj hlásili. Těm, kterým se na obor nepodařilo dostat, umožňujeme studium informatiky v rámci oboru Technické lyceum, kde si můžou od 3.ročníku vybírat zaměření - informatika,“ nastínil ředitel.


Autor: Jan Havelka

Místo události:
1.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studie interiéru dopravního terminálu.

Kontroverzní dopravní terminál se zmenší. A přibude náměstí

Ilustrační foto.

Naši prvňáci ze ZŠ Lázně Kynžvart

S vozidlem skončil na střeše

Hazlov - Mokrá vozovka zřejmě překvapila devětadvacetiletého řidiče jedoucího z Hazlova na Aš.

Hurikány zhoršují počasí v kraji

Karlovarský kraj - Daleko častější výkyvy počasí, více dešťových srážek i rychlejší vítr. Takovým způsobem se můžou projevovat následky hurikánů, které v uplynulých dnech řádily v Severní Americe. Potvrzuje to klimatolog Rudolf Kovařík ze Šindelové.

Místo řehtání se neslo závodištěm štěkání

Karlovy Vary - Za koníčky se obvykle vydávají lidé na karlovarské dostihové závodiště a bývá tady v den dostihů plno.

Po prázdninách je MHD opět více vytížená. A někde uvažují o změně

Karlovarský kraj - Značnou část přepravy lidí ve větších městech kraje zajišťují autobusy městské hromadné dopravy. Jaké novinky v MHD můžeme čekat a změní někde dopravce?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení