VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kynžvartští žáci si uklidili město

Lázně Kynžvart – Na nepořádek ve městě už se nemohly dívat děti z Lázní Kynžvartu, proto vzaly sáčky na odpadky, gumové rukavice a vyrazily do ulic

16.4.2011
SDÍLEJ:

ŠKOLÁCI z Lázní Kynžvartu vyzbrojeni sáčky na odpadky a gumovými rukavicemi obešli město a nasbírali hromadu odpadků. Naplnili několik pytlů. Foto: Foto: archív školy

„Paní učitelky dostaly mapu města, v níž měla každá třída vyznačen úsek, který měla za úkol uklidit,“ uvedla Petra Šandová zástupkyně ředitele ze Základní školy (ZŠ) Lázně Kynžvart.
Úklidu se účastnily všechny třídy ZŠ.

„Dětem se bohužel podařilo naplnit několik odpadkových pytlů,“ posteskla si Šandová. „Doufáme, že přijde doba, kdy vezmeme pytle na sběr odpadků a ony přes naši snahu naplnit je zůstanou prázdné. Bude to známka toho, že všem záleží na čistotě našeho životního prostředí a chováme se k němu zodpovědně každý za sebe,“ řekla.

„Všem, kteří se této záslužné práce zúčastnili, patří poděkování. Naše město je opět o trochu krásnější.“
Jak doplnila ředitelka školy Hana Pelikánová, vlezou děti téměř všude a i poté, co už do ulic vyjedou stroje, aby očistily město, podaří se školákům nasbírat neuvěřitelné hromady odpadků. Tato akce se koná pravidelně každé jaro.

Žák 6. třídy Robert Brtník k úklidu města řekl: „Nejhorší úsek trasy, kterou naše třída uklízela, bylo okolí autobusové zastávky. Kromě spousty nedopalků a krabiček od cigaret jsme také našli holínky a montérky.“


Autor: Nataša Šmatová

16.4.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Zábava hlupáků aneb vandalové řádí. Škody jsou ve statisících

Karlovarský kraj - Posprejované vagony, zničené lavičky, ulámané části soch nebo poškozené stromy. S nálety vandalů se musí potýkat města v Karlovarském kraji. Ataky se nevyhýbají ani menším obcím. Škody jdou přitom do statisíců.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení