Jaká část města Chebu je za hezkého počasí hojně navštěvovaná? Jistě mezi taková místa patří pravý břeh řeky Ohře. Ten se dočkal rozsáhlé rekonstrukce v rámci Krajinné výstavy v roce 2006. Změnit by se měl také druhý břeh. S městem Tirschenreuth by se ve městě mohla uskutečnit druhá 'krajinka'. Tématem by byla voda a sport.

Velká renovace levého břehu je naplánovaná na rok 2013. Úprav by se dočkal atletický stadion, komunikace, vzniknout by mohlo lanové centrum, ale také parky. To je jen zlomek toho, co vše by se v této lokalitě změnilo. Dohromady by celá akce měla přijít na 200 milionů korun, přičemž přes 90 procent by měly pokrýt dotační finance.

„Chtěli bychom vtáhnout Poohří do života, což se už částečně povedlo v roce 2006,“ sdělil chebský místostarosta Michal Pospíšil. Akce by se mohla konat v rámci krajinné výstavy společně s německým Tirschenreuthem. V Německu se ale krajinná výstava v roce 2013 uskuteční s Chebem i bez něj.

Za to chebské plány na rok 2013 by mohlo zhatit, kdyby město nedostalo dotaci. I přes to by nebylo nic úplně ztracené. „Snažili bychom se získat dotace jinde a na menší akce,“ řekl místostarosta Miroslav Plevný. V takovém případě by se musela rekonstrukce rozplánovat po menších částkách, asi po deseti až dvaceti milionech.

O tom, jak je levý břeh Ohře nehezký, mluvil také architekt Luděk Vystyd. „Mnozí návštěvníci Chebu se jdou podívat na Chebský hrad. Jenže pohled, který se jim z věže naskytne, je hrozný,“ uvedl.

Úpravy i druhého břehu Ohře se osloveným občanům zamlouvají. „Jistě by to bylo vhodné,“ řekla Tereza Janáčková z Chebu. „Když do města přijede nějaký turista, vždy se jde podívat na krajinku. Jenže stačí, aby se podíval na druhý břeh, a je to hrůza.“