VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé potřebují pevné nervy, lávka přes železniční trať bude k dispozici až za rok

Cheb - Chodit kolem frekventované silnice do školy, do práce a na úřady. To musí posledních několik měsíců absolvovat s pevnými nervy lidé z chebské čtvrtě Švédský vrch.

22.5.2017
SDÍLEJ:

Chodit kolem frekventované silnice do školy, do práce a na úřady. To musí posledních několik měsíců absolvovat s pevnými nervy lidé z chebské čtvrtě Švédský vrch. Město totiž nechalo uzavřít lávku pro pěší, která Švédský vrch spojuje s centrem Chebu.Foto: Deník / Buriánek Jan

Město totiž nechalo uzavřít lávku pro pěší, která Švédský vrch spojuje s centrem Chebu. Ta je totiž v dezolátním stavu. Vedení města nyní pracuje na tom, aby do konce května mělo hotovou studii na lávku novou. Předběžné odhady mluví o investici za desítky milionů.

„I s novým vedením města jsme se jednoznačně shodli na tom, že nová lávka na Švédský vrch být musí,“ sdělil chebský místostarosta Zdeněk Hrkal. „Máme i možnost požádat o dotaci ze Správy železniční dopravní cesty, tím pádem by se finanční náročnost na výstavbu nové lávky měla zmenšit. Do konce května chceme mít rozpočet na stavbu nové lávky,“ podotkl chebský místostarosta.

Nové vedení města stále trvá na tom, že lávka do této chebské čtvrti je potřeba. A to ačkoliv se někteří zastupitelé vyjádřili tak, že novou lávku nechtějí. Ale nakonec nebyly jejich připomínky vyslyšeny.

Stále platí také fakt, že stavební práce město skloubí i s opravou kolejišť a nástupišť na konci letošního a na začátku příštího roku. Zkombinování obou akcí je nutné, aby město Cheb nemuselo platit desítky milionů korun za výluky na trati.Z pěti návrhů připravených projektantem vybrala pracovní skupina ocelovou estakádní lávku o šířce 2,5 metru.

„Jedná se o nejjednodušší variantu. Mezi návrhy byly krásné lávky, zavěšené i visuté, ale ty byly výrazně dražší. Pro nás je prioritou, aby nová lávka byla funkční, nebyla příliš drahá a hotova byla co nejdříve,“ dodal místostarosta Zdeněk Hrkal.

Navrhovaná nová lávka by měla mít na rozdíl od té stávající na obou koncích bezbariérový přístup.

„Zatím ještě nevíme, jak se to vyřeší na konci u Švédského vrchu, kde je to poměrně komplikované. Jsou dvě možnosti, které teď projektant rozpracuje. Buď se použije spirálový nájezd, nebo se lávka prodlouží o dalších přibližně sto metrů,“ vysvětlil Zdeněk Hrkal.

Podle předběžných hrubých odhadů by demolice stávající lávky a vybudování nové měly přijít na částku do 40 milionů korun, pokud se podaří získat dotaci předjednanou se Státním fondem dopravní infrastruktury.

Do letošního listopadu chce mít město k dispozici projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení. Na konci letošního roku a na začátku roku příštího by se pak mohlo začít s demolicí stávající lávky, ze které by měly zůstat pouze betonové základové bloky.

Autor: Jan Buriánek

22.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení