VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé se do projektu mohou stále hlásit

Cheb – Jana Kofránková:Cílem projektu je motivovat lidi, aby se více zajímali o dění ve svém regionu - především o neziskový sektor a přemýšleli o tom, jestli ve svém volném čase nevypomohou nějaké neziskové organizaci, která je jim sympatická.

8.11.2010
SDÍLEJ:

LIDÉ, KTEŘÍ SE ZAPOJILI do projektu Day off, získali veškeré informace v chebské knihovně. Foto: Foto: archív Jany Kofránkové

Zájemci, kteří by si chtěli vyzkoušet, jaké to je se stát na nějaký čas redaktorem a zároveň se seznámit s činností neziskových organizací na Chebsku, mají stále možnost. Úvodní setkání s organizátory této akce se uskutečnilo již na konci října. Přihlásit se však mohou všichni i nyní. Akce nese název Day off, neboli volný den. Zúčastnit se jí mohou lidé starší šestnácti let. Horní hranice stanovena není.

„Cílem projektu je motivovat lidi, aby se více zajímali o dění ve svém regionu - především o neziskový sektor a přemýšleli o tom, jestli ve svém volném čase nevypomohou nějaké neziskové organizaci, která je jim sympatická,“ informovala jedna z organizátorek Jana Kofránková. „Zjistili jsme, že existují lidé, kteří by velmi rádi pomáhali, ale často o neziskových organizacích ve svém okolí moc nevědí a netuší, co by to obnášelo nebo jsou nejistí, zda-li by to zvládli. Proto jsme vymysleli takovou zábavnou formu, kdy se budou moci seznámit s tímto prostředím sami a ještě vše zprostředkovat veřejnosti,“ doplnila Kofránková.

Uzávěrka přihlášek do projektu je až 8. ledna. Lidé se mohou hlásit například přes e–mail: dobrovolnici@den-pro-druhe.cz. Dobrovolníci Day off projdou rychlokurzem fotografie, psaní a absolvují seminář Jak se chovat v krizových situacích. Poté by měli vědět, jak mají jednat s různými typy lidí, například s nevidomými. „Následně vyšleme zájemce do různých neziskovek a tam pořídí fotografie a zpracují reportáže, jak s pracovníky dané organizace, tak i s jejími klienty,“ dodala Jana Kofránková.

„Nápad je to určitě skvělý,“ řekl oslovený Cheban Petr Čermák. „O neziskových organizacích jsem slyšel dodnes jen málo.“

Autor: Jan Buriánek

8.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení