VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé se do projektu mohou stále hlásit

Cheb – Jana Kofránková:Cílem projektu je motivovat lidi, aby se více zajímali o dění ve svém regionu - především o neziskový sektor a přemýšleli o tom, jestli ve svém volném čase nevypomohou nějaké neziskové organizaci, která je jim sympatická.

8.11.2010
SDÍLEJ:

LIDÉ, KTEŘÍ SE ZAPOJILI do projektu Day off, získali veškeré informace v chebské knihovně. Foto: Foto: archív Jany Kofránkové

Zájemci, kteří by si chtěli vyzkoušet, jaké to je se stát na nějaký čas redaktorem a zároveň se seznámit s činností neziskových organizací na Chebsku, mají stále možnost. Úvodní setkání s organizátory této akce se uskutečnilo již na konci října. Přihlásit se však mohou všichni i nyní. Akce nese název Day off, neboli volný den. Zúčastnit se jí mohou lidé starší šestnácti let. Horní hranice stanovena není.

„Cílem projektu je motivovat lidi, aby se více zajímali o dění ve svém regionu - především o neziskový sektor a přemýšleli o tom, jestli ve svém volném čase nevypomohou nějaké neziskové organizaci, která je jim sympatická,“ informovala jedna z organizátorek Jana Kofránková. „Zjistili jsme, že existují lidé, kteří by velmi rádi pomáhali, ale často o neziskových organizacích ve svém okolí moc nevědí a netuší, co by to obnášelo nebo jsou nejistí, zda-li by to zvládli. Proto jsme vymysleli takovou zábavnou formu, kdy se budou moci seznámit s tímto prostředím sami a ještě vše zprostředkovat veřejnosti,“ doplnila Kofránková.

Uzávěrka přihlášek do projektu je až 8. ledna. Lidé se mohou hlásit například přes e–mail: dobrovolnici@den-pro-druhe.cz. Dobrovolníci Day off projdou rychlokurzem fotografie, psaní a absolvují seminář Jak se chovat v krizových situacích. Poté by měli vědět, jak mají jednat s různými typy lidí, například s nevidomými. „Následně vyšleme zájemce do různých neziskovek a tam pořídí fotografie a zpracují reportáže, jak s pracovníky dané organizace, tak i s jejími klienty,“ dodala Jana Kofránková.

„Nápad je to určitě skvělý,“ řekl oslovený Cheban Petr Čermák. „O neziskových organizacích jsem slyšel dodnes jen málo.“

Autor: Jan Buriánek

8.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studie interiéru dopravního terminálu.

Kontroverzní dopravní terminál se zmenší. A přibude náměstí

Ilustrační foto.

Naši prvňáci ze ZŠ Lázně Kynžvart

S vozidlem skončil na střeše

Hazlov - Mokrá vozovka zřejmě překvapila devětadvacetiletého řidiče jedoucího z Hazlova na Aš.

Hurikány zhoršují počasí v kraji

Karlovarský kraj - Daleko častější výkyvy počasí, více dešťových srážek i rychlejší vítr. Takovým způsobem se můžou projevovat následky hurikánů, které v uplynulých dnech řádily v Severní Americe. Potvrzuje to klimatolog Rudolf Kovařík ze Šindelové.

Místo řehtání se neslo závodištěm štěkání

Karlovy Vary - Za koníčky se obvykle vydávají lidé na karlovarské dostihové závodiště a bývá tady v den dostihů plno.

Po prázdninách je MHD opět více vytížená. A někde uvažují o změně

Karlovarský kraj - Značnou část přepravy lidí ve větších městech kraje zajišťují autobusy městské hromadné dopravy. Jaké novinky v MHD můžeme čekat a změní někde dopravce?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení