VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mariánskolázeňská radnice potěší děti výstavbou nových dětských hřišť

Mariánské Lázně – Kdo si hraje, ten nezlobí, říká se. Snad právě proto obyvatelům sídlišť v Mariánských Lázních přibudou nová dětská hřiště

9.10.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Mariánskolázeňská radnice totiž nechá do konce letošního roku vybudovat pět nových dětských hřišť. Chce tím zlepšit podmínky pro mimoškolní aktivity dětí a nechat vzniknout místa, kam mohou chodit maminky s kočárky a malými dětmi.

„Slyšela jsem, že se mají postavit nová hřiště. Jako matka dvou malých dětí něco takového rozhodně vítám. Myslím si, že každé místo, kde si mohou děti hrát nebo sportovat je velmi důležité,“ komentovala záměr radnice Dita Hořejší z Mariánských Lázní.

První hřiště, které budou moci děti využívat pro své radovánky, vznikne u Café parku (v parku pod knihovnou). Termín, kdy by mělo být dílo dokončené, je 30. října. Další čtyři jsou dětská hřiště (DH) poblíž Uralu, DH u Městského domu dětí a mládeže v Úšovicích, DH na Voře a DH a hřiště pro seniory u Domu s pečovatelskou péčí (u Experimentu).

„Je to součástí investiční akce, která zahrnuje vybudování těchto hřišť v Mariánských Lázních. Cílem je zlepšování podmínek pro mimoškolní aktivity dětí na sídlištích. V první fázi byly vytipovány lokality, které potřebují nová hřiště nejvíce. Poté byly navrženy hrací prvky jednotlivých hřišť tak, aby se jednotlivá DH vzájemně lišila použitým materiálem, cílovou věkovou kategorií dětí, lokalitou a podobně,“ vysvětlil Roman Sladký, referent údržby veřejné zeleně Městského úřadu v Mariánských Lázních.

Celý projekt dětských hřišť financuje v plném rozsahu ze svého rozpočtu mariánskolázeňská radnice. Pro tyto účely vyhradila přibližně milion a tři čtvrtě korun. Rozpočet všech těchto hřišť se pohybuje v rozmezí tři sta až pět set tisíc korun.

V krátkém čase chce radnice podepsat smlouvu s firmou, která vyhrála výběrové řízení na zhotovení stavby. Ihned po podpisu a stavebním povolení započne budování prvního hřiště. Termín dokončení v případě prvního z pětice hřišť považují radní za reálný. Součástí prací na prvním hřišti bude nejen instalace herních prvků, ale také vyřezání zplanělého pámelníku, dosazení jiné zeleně, instalace laviček a odpadkových košů.

U ostatních hřišť je hotová projektová dokumentace stavby a postupně bude radnice vypisovat výběrová řízení. Všechna zbývající dětská hřiště mají být dokončena ještě v tomto roce. „Mám z takové zprávy opravdu radost. Kolikrát musím řešit, kam s vnoučaty zajít. Stavbou nových hřišť pro děti mi přibudou možnosti výběru. Vítám, že budu moci trávit čas s vnoučaty venku a v hezkém prostředí. Peníze využité na něco takového jsou dobrou volbou,“ pochvalovala si šedesátiletá Eva z Mariánských Lázní.

Autor: Tomáš Blecha

9.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení