VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mariánskolázeňský lyžařský areál nemá jistou budoucnost

Mariánské Lázně - Nikdo si nepřeje, aby mariánskolázeňská Skiarea nadobro ukončila svůj provoz.

15.4.2010
SDÍLEJ:

Skiarea Mariánské Lázně.Foto: Lukáš Maďa

Budoucnost úspěšného lyžařského areálu v Mariánských Lázních je ohrožená. Společnost Cristal Palace, která areál provozuje již nemá o areál do budoucna zájem. Vedení společnosti se proto rozhodlo dát přednostní nabídku k odkoupení Skiarea městu Mariánské Lázně. Zastupitelé na veřejném zasedání jednali o záměru odkoupení areálu. Nic ale ještě není jisté a občané se obávají, že by ukončila svůj provoz.

„Lyžařský areál si získal řadu zastánců a lidé si ho oblíbili,“ uvedl Zdeněk Král, starosta Mariánských Lázní. „Cristal Palace zpracoval odhad ceny, která je opravdu vysoká, ale byla by škoda, kdyby nebyl areál v budoucnu v provozu.“

I podle zastupitele Pavla Miklušáka je cena, o které chce společnost Cristal Palace jednat, opravdu přemrštěná. „Suma 22 milionů se mi zdá nadhodnocená,“ sdělil Miklušák. „Kdybychom se rozhodli, že areál koupíme, tak budeme potřebovat nového provozovatele.“

O udržení lyžařského areálu usiluje i Oldřich Tobrman, druhý místostarosta: „Podle mě byl projekt Skiarea od začátku dobrý. Rozvinul ve městě cestovní ruch i v zimě a neměl by se tak zavírat,“ zdůraznil Tobrman.

Jan Budka, člen sportovní komise, uvedl, že Skiarea není běžné sportoviště. Sportovní komise projednávala odkoupení a doporučuje se o areál a jeho převzetí pod křídla města zajímat. „Jsou tam ale i problémy jako je provizorní trafostanice a žaloba na pozemky ze strany Premonstrátů,“ upozornil Budka.

Zdeněk Král však Budkovi oponoval s tím, že s Premonstráty vyhrálo město zatím ve všech soudních sporech.

Celou debatu ukončil zastupitel Luděk Nosek: „Cena bude muset být dojednána,“ sdělil Nosek. „Podpořím záměr odkoupení Skiarea, protože nechci aby svah zanikl. Cristal Palace by ale i přesto, že jsme schválili záměr odkoupení, měl přemýšlet i o jiném kupci, protože odkoupení ze strany města stále není jisté, záleží hlavně na ceně.

„Byla by velká škoda, kdyby sjezdovka v Mariánských Lázních zanikla,“ řekl Václav Smolík, obyvatel Mariánských Lázní. „Vybudovala si dobré jméno a hlavně je mariánskolázeňský areál na celém Chebsku největší. Svahy pod Krakonošem pomohly městu žít i v zimě. Přilákaly spoustu turistů, kteří rekreaci v krásném zimním městě spojili i se sportem. Vedení města by se mělo snažit, aby místní sjezdovky byly v provozu i v příštích letech,“ dodal Smolík.

S názorem Václava Smolíka souhlasí i Tomáš Veselý z Chebu: „Upřímně musím říct, že jezdím radši do Aše, protože to mám blíže. V Mariánských Lázních se mi ale líbí mnohem víc,“ svěřil se Veselý. „Mariánskolázeňský lyžařský areál je podle mě v příjemnějším prostředí a hlavně je blízko slavného lázeňského města, kde se vždy o víkendu něco děje. Byla by škoda, kdyby na celém Chebsku zůstal jediný lyžařský areál v Aši.“

Autor: Lukáš Maďa

15.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Nové parkoviště u sportovní haly v ašské ulici Gustava Geipela se už rýsuje.

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Pes vběhl motorkáři pod kolo

Mariánské Lázně - Nepříjemný zážitek má za sebou šestadvacetiletý motorkář, kterému do jízdní dráhy vběhl pes.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení