VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města bojují o zřízení nové školy

Aš - Město Aš podepsalo memorandum s německým městem Selb. Tím se obě města zavázala podporovat zachování a rozvoj spolupráce Aše a bavorského Selbu v různých oblastech. Za město Aš memorandum podepsal starosta Dalibor Blažek, za Selb tamější představitel Ulrich Pötzsch.

1.12.2016
SDÍLEJ:

JEDNÍM Z ÚSPĚŠNÝCH projektů města Aše a Selbu je znovu otevřené železniční spojení. V příštích letech se chtějí Aš a Selb věnovat školství anebo zdravotnictví. Foto: Foto: Deník/Jan Buriánek

"Zejména v posledním období se spolupráce obou měst, vzdálených od sebe asi 6 kilometrů, prohlubuje. I díky tomu bylo v prosinci 2015 po dlouhých letech příprav obnoveno železniční spojení obou měst, což je zatím považováno za největší úspěch nového partnerství," sdělil mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

Rok předtím spatřil světlo světa dokument nazvaný Strategický plán spolupráce v příhraniční oblasti Aš Selb, zaměřený mimo jiné na možnosti společných projektů v kultuře, sportu, turismu a mnohém dalším.

Memorandem chtějí města Aš a Selb ještě více prohloubit spolupráci na společných cílech, které si předsevzala. „Chceme se věnovat například oblasti školství. V tomto ohledu bychom rádi zřídili ve městě Aš střední učňovskou školu, ve které by se budoucí odborníci vzdělávali jak v češtině, tak i v němčině," sdělil starosta města Aše Dalibor Blažek s tím, že potíže jsou způsobené legislativními překážkami.

Dalším krokem, kterému se chtějí obě partnerská města věnovat, je zdravotní péče na území Německa.

„O to se snažíme již několik let a budeme v tom nadále pokračovat. Hlavním cílem je, aby se čeští pacienti mohli nechat vyšetřit v selbské nemocnici, protože je vzdálená od města Aše přibližně 7 kilometrů. Naproti tomu do Chebu to je 25 kilometrů. Ale bohužel nám v tom opět brání legislativní problémy."

Autor: Jan Buriánek

1.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Keramická škola v Karlových Varech.

Památkáři protestují proti demolici keramky

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Zádub-Závišín - Dlouhé měsíce byla obec Zádub-Závišín na Chebsku bez usnášeníschopného zastupitelstva.

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení