VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Cheb chce vybudovat nový sběrný dvůr v bývalé vodárně

Cheb –Místostarosta vysvětlil, že chtějí využívání dvora podpořit také osvětovou kampaní.

14.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Pavlína Macelová

O vybudování nového sběrného dvora uvažuje město Cheb. Nacházel by se v areálu bývalé vodárny v Americké ulici. Společně s jeho spouštěním by měla začít také osvětová kampaň, která by občanům víc přiblížila, jak s odpady zacházet.

Příští rok

„V současné době pro nás provozuje sběrný dvůr soukromý subjekt, odpad je také možné vozit na skládku v Chocovicích,“ uvedl chebský místostarosta Tomáš Linda. „V průběhu příštího roku bychom ve městě chtěli vybudovat vzorový sběrný dvůr, který by byl umístěný v areálu bývalé vodárny v Americké ulici.“ Fungovat by mohl začít v první polovině příštího roku.

Nezapomenou na osvětu

Místostarosta vysvětlil, že chtějí využívání dvora podpořit také osvětovou kampaní. „Chceme informovat naše občany o tom, jak s odpady nakládat, jakým způsobem se dají likvidovat. Mnohdy totiž ani nevědí, že sběrný dvůr přijme odpad bezplatně,“ popisoval. Eliminovat by se tak měly také černé skládky. Mimo to by byl v areálu prostor pro učebnu pro žáky, kteří by do sběrného dvora mohli chodit na exkurzi. „Věříme, že i děti mohou pak svým rodičům leccos z této problematiky vysvětlit.“

Nemusí jít o poslední dvůr

Pokud se v prvním pololetí spustí provoz sběrného dvora, v druhé polovině by se mělo jeho využití analyzovat. „Pak se rozhodne o další strategii, popřípadě o umístění dalšího sběrného dvora. Pravidlem totiž bývá, že na každých 10 tisíc obyvatel připadá jeden sběrný dvůr,“ podotýkal Linda.

Musí být blízko

A na jakou částku by mělo jeho pořízení městskou kasu vyjít?

„Areál s nemovitostí, který bude město kupovat od společnosti Chevak, přijde na 4, 2 milionu korun, dohromady i s úpravami by se neměla částka vyšplhat před šest milionů korun,“ dodal.

Sběrný dvůr není skládka

Starosta Chebu Pavel Vanoušek ještě podotkl, že sběrný dvůr není skládka.

„Nejde o aktivitu, která by zatěžovala své okolí nadměrným prachem či hlukem,“ popisoval. „Lokalita, kterou jsme vybrali, je vhodná. V sousedním Německu vidíme, že musejí být sběrné dvory v místech, kde lidé bydlí, jinak tam odpad nikdo nebude vozit,“ sdělil s tím, že i přes to budou provedena všechna opatření, aby nebyli obyvatelé aktivitou rušení.

Autor: Václava Simeonová

14.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení