VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí modeláři nadchli každého

Mariánské Lázně - Městský dům dětí a mládeže v Mariánských Lázních ožil o víkendu modelářskou k výstavou. Kromě plastikových modelů letadel a bojové techniky zde byly k vidění také RC modely aut, historická vojenská technika a archeologické artefakty

22.1.2008
SDÍLEJ:

CENY PŘEDÁVAL STAROSTA. Nejlepší modeláři převzali své ceny z rukou starosty města Mariánské Lázně Zdeňka Krále. K těm nejúspěšnějším patřil i Petr Němec z mariánskolázeňského modelářského kroužku. Starosta mu zároveň poděkoval za úspěšnou reprezentaciFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Nadšené oči malých i velkých návštěvníků veřejné modelářské výstavy v Mariánských Lázních, byly největší odměnou pro její organizátory.
A bylo se na co dívat. Přes 130 plastikových modelů všech měřítek od zhruba tří desítek mladých autorů, legendární Jeep a Kübellwagen, RC modely aut a expozice archeologických nálezů na téma vojenské techniky mohli návštěvníci obdivovat celou sobotu.

„Naše poděkování patří všem, kdo nám s výstavou pomohl. Pracovníkům MěDDM Dráček, Zdeňku Buchtelemu za zapůjčení archeologických exponátů i členům RC Autoklubu Mariánské Lázně, Janu Pechmanovi a Rosťovi Matiaskovi za předvedení jejich modelů,“ poděkoval předseda Klubu plastikových modelářů Michael Kaplan.

Velkou pozornost mezi návštěvníky archeologické expozice vzbudila část podvozku letadla z dvacátých let minulého století, která se našla na okraji bývalého letiště u Velké Hleďsebe. Zájemci mohou více informací o tomto nálezu najít na webových stránkách Zdeňka Buchteleho www.marian〜sko〜 〜lazensko.cz.

Soutěž plastikových modelářů byla vypsána pouze pro mládež, aby podpořila další rozvoj této zájmové činnosti mezi mladými. Na Chebsku existuje pouze jediný kroužek, který se mu věnuje, a to v Mariánských Lázních.

Díky podpoře sponzorů z řad mariánskolázeňských podnikatelů získali nejúspěšnější modeláři nejen poháry nebo diplomy, ale také modely. Drobnou pozornost pak dostal každý ze soutěžících.
Pohár starosty města Mariánské Lázně se zásluhou Jana Fouda a jeho diorámatu Před bitvou stěhuje do Plzně. Pohár MěDDM Dráček pak získal Miroslav Miškovič z Nýrska.

„Uznání patří všem mladým modelářům, ať už jsou členy nějakého kroužku nebo ne, za to, že se nebáli a přišli soutěžit,“ poznamenal Kaplan.
„Po prohlídce modelů mi nezbývá než obdivovat trpělivou práci všech autorů,“ uvedla Irena Bornová, ředitelka MěDDM Dráček v Mariánských Lázních.

 

Psali jsme o mariánskolázeňských modelářích:

Mladí modeláři pracovali na soutěžních modelech dlouho do noci

Z mistrovství světa si přivezli mariánskolázeňští modeláři osm medailí

Dva mladí modeláři pojedou reprezentovat do Anglie

Nejlepší model letadla našich pilotů postavil mladý modelář z Mariánských Lázní

22.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení