VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladí dravci se pohybují v labyrintu světa ekonomie

Cheb – Rádi bychom vám tento týden představili jeden z našich maturitních oborů

4.10.2010
SDÍLEJ:

Integrovaná střední škola v Chebu - ilustrační foto.Foto: Foto: archív Integrované střední školy

Jde o obor, který je v současné konzumní společnosti značně preferován. Jak se říká, peníze jsou v žebříčku důležitosti až na prvním místě. Kdo jiný má k nim blíže než ekonom, účetní či zdatný a ostřílený obchodník.

Vzali jsme to ze špatné strany. Pokusíme se to napravit a vrhnout na tento obor správné světlo. Absolventi tohoto oboru jsou schopni uplatnění v profesích s ekonomickým, administrativním a obchodně podnikatelským zaměřením (například ekonom, účetní, obchodní zástupce, bankovní pracovník ).

Těmto úspěšným lidem se přímo otevírá náruč vysokých škol ekonomického zaměření, která je patřičně prověří po stránce odborných znalostí, ale i po stránce vůle a vytrvalosti (nic není zadarmo, u ekonomů to platí dvojnásob). Labyrint světa ekonomie a obchodu je místem plným dravců, pro bílé myšky zde není místo, a právě takoví jsou žáci obchodní akademie, dravci. Zajímalo by nás, jak probíhá přerod z malé kočičky v dravou šelmu? Sandra Zubáčová, žákyně čtvrtého ročníku oboru obchodní akademie, nám tuto cestu nastínila.

Z obchodní akademie je to jako běh na dlouhou trať. Připravit ke startu…

Všechno začalo na základní škole v 9. třídě, kdy se každý z nás musel rozhodnout, jakým dalším směrem se bude ubírat náš život. Vybrat si správnou školu pro naši budoucnost a rozhodnout se, čím vlastně chceme být.
Volba padla na obchodní akademii. Proč? Co mne k tomu vedlo?
Jednou, ještě na základní škole, nás navštívila obchodní pracovnice GE-money bank. Začala nám vyprávět o tom, jak se k práci dostala, jaké výhody a nevýhody tato práce obnáší a v tu chvíli jsem si řekla, že tohle by mě opravdu bavilo. Připravila jsem se tedy do startovních bloků.

Pozor…

Při nástupu do prvního ročníku to vypadalo všechno jednoduše. Ale v průběhu jsem zjistila, že to zase taková sranda není. Sice jsem se nevyhnula občasnému klopýtnutí a několika těžkým pádům, ale běžela jsem dál. Učení bylo těžší a těžší, ale i přesto byla, je a bude mým cílem Státní maturita. Nakonec jsem úspěšně proběhla tři ročníky, vbíhám do cílové rovinky a cíl již mám v dohledu. Už není čas zpomalit, oddychnout si nebo se dokonce zastavit. Musím běžet naplno a dát do toho všechno. Ale abyste si nemysleli, že to byl jen jednotvárný nudný úprk! Užili jsme si při tomhle sprintu i spoustu legrace. Co mě ale opravdu nejvíce na celé trati bavilo, byla povinná školní praxe a školní chmelová brigáda. Znamenalo to pro mě oddychnutí a vybočení ze školních starostí a zbavení se tyranie ze stran čísel a úředních dopisů.

Teď…

Cíl už je na dosah. Celé čtyři roky neustálého sestavování obchodní korespondence mě zocelily natolik, že nyní bych neucukla před žádnou překážkou ani výzvou! Už se vidím jako první prezidentka České republiky!

(thb)

4.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení