Mladší žáci udolali Klatovy po samostatných nájezdech

Mariánské Lázně – Mariánskolázeňští hokejisté pokračovali v mistrovských soutěžích.

19.2.2011

Zápas, ve kterém nastoupili ml. žáci B, se odehrál na stadionu v Tachově netradičně již ve čtvrtek proti soupeři z K. Varů. Ze vzájemných utkání letošní sezony měli lepší bilanci domácí hokejisté a snad proto nevstoupili do utkání s plným nasazením. Karlovarští tento přístup nemilosrdně trestali a jasně vyhráli první třetinu. Druhá část hry byla herně vyrovnanější, ale soupeř byl střelecky při chuti a tak se konečný stav zápasu zastavil na skóre 3 : 9.

Silná dramata se odehrávala v sobotu mezi žáky na stadionu v M. Lázních. Mladší i starší žáci sehráli vzácně vyrovnaná utkání s HC Klatovy. Pouze rozuzlení těchto dramat bylo diametrálně odlišné. Mladší žáci ve velmi bojovném utkání dovedli své snažení po zasloužené remize v základní hrací době k vítězství v samostatných nájezdech. Připravili tak všem příznivcům velmi pěkný hokejový zážitek. Starší žáci vedli své utkání v podobném duchu.

Závěrečné minuty třetí třetiny však nezvládli a soupeř tohoto zaváhání využil ke vstřelení tří branek. Odpolední utkání mužů s posledním týmem tabulky mělo vést k povinnému vítězství, ale soupeř, jak je jeho dobrým zvykem, úporně vzdoroval. Smůla na hokejkách našich útočníků v první třetině tak nechávala utkání dlouho otevřené. Konečný účet tohoto pěkného a slušně hraného zápasu však nakonec naplnil naše očekávání.

Plná elánu vstupovala v neděli do hry 4. třída „B“ na ledě svého chebského soupeře. Ten nezůstal nic dlužen své pověsti nečistě a tvrdě hrajícího mužstva. V první třetině podávali hosté velice dobrý výkon. Ovšem, když vedli rozdílem čtyř branek, jakoby je jistota vítězství uspávala. Navíc se od nich odklonilo štěstí a místo do branky několikrát orazítkovali tyče soupeřovi branky. I přes zlepšený výkon Chebských, kterým ze všech sil pomáhali i rozhodčí, se jim podařilo udržet příznivý výsledek a zvítězit rozdílem dvou gólů. Družstva 3. a 4. třídy „A“ v tomtéž čase zajížděla k dalšímu utkání do
Karlových Varů.

První dvě třetiny hostující čtvrťáci drželi se soupeřem tempo a podávali pěkný a obětavý výkon, takže stav po dvou třetinách před závěrečným dějstvím byl 3 : 3. Bohužel, ve třetí třetině někteří hráči neudrželi nervy na uzdě, což se promítlo do hry celého týmu, a tak poslední třetinu prohráli 0:4. Za zmínku však stojí skvělý výkon brankáře Jakuba Chlada, který si poradil se všemi trestnými nájezdy soupeře.