Velké stěhování začalo v jednom z objektů chebského Špalíčku. Strážníci opouštějí stísněné prostory v historickém komplexu a přesouvají se do prázdné budovy bývalé Okresní vojenské správy. Na změny se musí připravit nejen oni, ale také obyvatelé města.

„V našem novém sídle v Jiráskově ulici najdou všichni lidé, kteří využívají naše služby kulturnější prostředí. Své záležitosti nebudou vyřizovat u okénka na chodbě, ale v místnosti určené pro styk s veřejností,“ uvedl ředitel městské policie Jiří Šmolík.
Jednou z největších změn je, že nová služebna je už konečně bezbariérově přístupná. K její výbavě patří i rampa pro vozíčkáře. Navíc je u budovy i parkoviště.
„Pokud si u nás bude někdo něco vyřizovat, může zde samozřejmě na nezbytně nutnou dobu zaparkovat,“ zdůraznil Šmolík. V současné době není v blízkém okolí Špalíčku žádné parkovací místo, kde by se nemusel platit poplatek. Navíc prostory na jednání s občany nevyhovovaly svými rozměry.
Chebská radnice vložila do úprav nové služebny spoustu peněz.

„Rekonstrukce celého objektu nás přišla na sedm milionů korun,“ informovala mluvčí chebské radnice Martina Kuželová a pokračovala: „Je zde nová elektroinstalace, hygienické zázemí, sanovaly se vnitřní omítky a vyměňovala okna.“ Příslušníci městské policie zde mají k dispozici i tělocvičnu. Novou fasádu ale služebna městské policie dostane pravděpodobně až na jaře příštího roku.
V prostorách bývalé Okresní vojenské správy ale nebudou strážníci sami. „Sídlit zde bude také naše společnost Lesy města Chebu s.r.o.,“ upřesnila Kuželová. Další prázdné kanceláře v objektu pak chce radnice ještě pronajmout

V současné době má chebská městská policie včetně ředitele 28 strážníků a strážnic a dvě administrativní pracovnice. Obsluhu bezpečnostního kamerového systému pak zajišťuje soukromá společnost, která zaměstnává pět osob se změněnou pracovní schopností. Tato část městské policie už sídlí v nových místnostech.

„Stěhování zakončíme 12. prosince. Ten den nám budou propojovat telefony. Chtěl bych jen veřejnost požádat, aby v tento den byla tolerantnější při čekání na spojení,“ požádal ředitel městské policie.

„Strážníci měli už dávno sedět jinde. Do Špalíčku se spíš hodí nějaký krámek nebo galerie,“ poznamenal Vladimír Hádek z Chebu.
„Mám obavy, že až se strážníci odstěhují z centra, budou zde výrostci dělat neplechu. Stačí se podívat jak to vypadá na pěší zóně nebo okolo nádraží. Uniforem se alespoň trochu báli a na náměstí byl vždycky klid,“ řekla Monika Krausová z Chebu.

Komentář k tomuto článku najdete zde: