Naštěstí mu pomohl psycholog a muž se nakonec odebral k domovu. Jednalo se na Chebsku v pořadí již o třetí pokus během jednoho týdne. Podle psychologa však roční období nemá s myšlenkami na sebevraždu nic společného.

K přehradní nádrži se kromě psychologa sjeli i policisté, záchranáři a hasiči. „Muž stál u výpusti nádrže a vyhrožoval, že skočí do vody,“ popsal situaci mluvčí hasičů Martin Kasal. „My jsme měli připravený člun u přehrady pro případ, že by muž do vody skočil. Nakonec nás psycholog poprosil, abychom s člunem odjeli,“ doplnil Kasal. Jak se vyjádřili policisté, muž se chtěl i pořezat. „Policisté dostali informaci o sebevrahovi z chebské nemocnice, kam zavolal.

Na místě pak s mužem vyjednávali a přizvali k akci i psychologa,“ řekla policejní mluvčí Martina Hrušková. „Muž vyhrožoval, že skočí dolů z hráze a ještě že se i pořeže,“ podotkla mluvčí. Podle odborníků má v prevenci sebevraždy velký význam svěření se svému nejbližšímu anebo přímo psychologovi. „Událost, která se odehrála na přehradní nádrži, byla demonstrativní,“ řekl psycholog Ján Pobežal.

"Podle posledních průzkumů mohu říct, že roční období nemá na počet sebevražd vliv. I když se nad tím dlouhou dobu spekulovalo,“ řekl psycholog. „Předejít sebevraždě se dá tak, že se nemocný někomu vypovídá. A nezáleží na tom, jestli přímo odborníkovi, anebo někomu z rodiny,“ dodal Ján Pobežal.