Muži a čtvrťáci svého soupeře na ledě rozstříleli

Mariánské Lázně – Míša Zavřelová se poprvé ve velkém hokeji zapsala do listiny střelců.

19.11.2009

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

Hokejové utkání mužů se odehrálo na ledě v Tachově. Proti osmi hráčům Stříbra nastoupili Mariánskolázeňští ve velmi zkušené sestavě, jejíž věkový průměr 39 let dával tušit, kdo v letošním roce táhne tuto hokejovou káru a jak je vidět, tito hokejoví kmeti ještě umějí vzít za práci a odvést solidní výkon. Zkušenost a jistý hokejový nadhled mužstva, které se snaží v maximální míře dávat šanci mladým, je vidět především na čisté hře bez zbytečných šarvátek a záludností. Devíza, která jak všichni věříme pomůže rozvoji nejen seniorského hokeje v M. Lázních. Utkání se Stříbrem 06 bylo podle výsledku naprosto jednoznačné, ale je třeba vyzdvihnout také hru soupeře, který bojoval a hrál hokej až do samotného konce.

Mladší žáci HC M. Lázně opět hostili na svém ledě družstvo Bíliny, které je velice houževnatým soupeřem a ze samostatného nájezdu se ujalo vedení. Ještě do konce první třetiny Studnička srovnal stav utkání a drama mohlo pokračovat. Výsledek druhé části hry vyzněl o jeden gól ve prospěch domácího družstva, přičemž do celkového obrazu hry chlapci přispívali mnohem barevnějším výrazem. Začali svého soupeře přebruslovat a prosazovat se zdařilejšími kombinacemi. Třetí třetina již byla plně v režii Mariánskolázeňských a celý tým odváděl výborný výkon, přičemž střelecky v tomto utkání vynikl Studnička se čtyřmi góly.

Třetí část – exhibice

Minihokej třetích tříd v Domažlicích jednoznačně vyzněl vítězně pro mariánskolázeňské barvy. Obě družstva podala velice dobré výkony a potěšila i přes stále přetrvávající marodku. Čtvrťáci na posilami vyztuženého soupeře nastoupili bez bázně a respektu a konalo se překvapení, které čeká každého, kdo podcení soupeře. Rozpačitá první třetina sice skončila v prospěch M. Lázní, ale hubené 1 : 2 zůstalo daleko za očekáváním, stejně tak jako předvedená hra. Krátký oddech, a druhé dějství začali režírovat Vašíček, Křemen a další šikulové. Přivodili tak naprostý zvrat v utkání a proměnili třetí třetinu ve svou exhibici. Příjemné překvapení nadělila tajnůstkářka Míša Zavřelová. Jako správná ženská dlouho otálela se svým rozhodnutím, ale v tomto utkání již nepohrdla nabídkou a řekla své ano listině střelců svým prvním gólem ve velkém hokeji. Všichni vítají Míšu v klubu střelců.

Nejmladší uspěli

Nedělní turnaj nejmladších hokejistů přinesl opět bouřlivou atmosféru v hledišti a pěkná klání na ledové ploše. Výkonnostní rozdíly jednotlivých hráčů v této kategorii jsou mnohdy naprosto propastné, a tak výsledky těchto utkání nejsou obrazem práce s dětmi v jednotlivých klubech, ale spíše rozhodnutím trenérů o sestavách a nominacích. Mariánskolázeňští vsadili na nejmladší, kteří zatím nedostávají šanci ve vyšších ročnících a dosažené výsledky určitě nejsou zklamáním. Bylo příjemné vidět, že hokej kluky baví a krom svalů jim rostou také velká a bojovná srdce.

Výsledky utkání

HC Mariánské Lázně.cz

Muži

HC Stříbro 06 2

HC Mar. Lázně.cz 15

1:4; 1:5; 0:6

Branky: Konfršt 4, Fajkus 2, Pešek 2, Musil 2, Novák, M. Černý, Skljarenko, Borolič, Šafář.

1:2; 0:4; 0:7

Branky: Vašíček 7, Křemen 4, Holub, Zavřelová.

Výsledky turnaje 1. a 2. tříd

1.třída

HC M. Lázně.cz – HC Domažlice 1: 7, HC M. Lázně – HC Sokolov – 1 : 11, HC Sokolov – HC Domažlice – 4 : 0

2. třída

HC M. Lázně.cz – HC Domažlice – 3 : 2, HC M. Lázně – HC Tachov – 3 : 11, HC Tachov – HC Domažlice – 5 : 2.