VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myšlenka spalovny má stále zastánce a odpůrce

Cheb - Diskuze kolem plánované spalovny odpadů v Chebu neustávají ani v době, kdy údajnou podjatost tajemníka města Chebu a starosty prošetřuje Karlovarský kraj.

14.1.2015
SDÍLEJ:

SPOLEČNOST TEREA uvažuje o stavbě zařízení na energetické využití komunálního odpadu na chebském Švédském Vrchu.Foto: Terea Cheb

Stále vyvstávají otázky kolem provozu a umístění tohoto zařízení a v současné době se vyčkává, jaký verdikt vynese Karlovarský kraj.

Průmyslová zóna Švédský Vrch splňuje podle společnosti Terea Cheb nejlépe všechna podstatná kritéria pro umístění podobných zařízení. To je například vzdálenost od obytné zástavby směr větru, dopravní napojení a především možnost napojení na distribuční síť tepla.

„V současné době má společnost Terea pouze schválenou projektovou přípravu, následuje také výhled stavby, ale ten není ještě hotový a bude záležet, jak dopadne řízení o územním plánu," informoval starosta Chebu Petr Navrátil.

Naprosto jasno, zda spalovna v Chebu vyroste, anebo ne, bude také potom, jak dopadne ekonomická a provozní analýza.

„Do tohoto projektu Cheb půjde pouze v případě, že bude dávat ekologický i ekonomický smysl, jinak do něho město nepůjde," uvedl Petr Navrátil.

Podle projektu by ZEVO (spalovna) mělo zpracovat až 20 000 tun zbytkového komunálního odpadu za rok. V regionu Chebska se ročně vyprodukuje asi 32 000 tun komunálního odpadu. Spalovna by tak městu měla ušetřit 38 milionů kWh za rok, které by muselo vyrobit spalováním fosilních paliv.

Někteří odpůrci se proti spalovně staví od začátku negativně. „Mám obavy například z toho, že se ze spalovny budou uvolňovat nebezpečné látky do ovzduší," uvedla Alena Stejskalová z Chebu. „I když bych u spalovny nebydlela, myslím, že by to mohlo ovlivnit i kvalitu vzduchu ve městě," dodala. Podle společnosti Terea však nic takového nehrozí, protože spalovna bude splňovat maximální bezpečnostní limity. 

Autor: Jan Buriánek

14.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Integrovaná střední škola technicko-ekonomická v Sokolově. Původní budova navazuje na nový skelet.

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Domov je ve špatném stavu, čeká ho rekonstrukce

Plesná - Špatný technický stav Dětského domova v Plesné se rozhodl vyřešit Karlovarský kraj. Domov se v letošním roce dočká nových oken a elektroinstalace.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení