VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na letošní střeleckou soutěž dorazí i závodníci z Číny

Cheb - Blíží se 25. ročník mezinárodní střelecké soutěže Zlatý lev. Ta se jako tradičně uskuteční na chebské střelnici Myslivna, a to už tento týden v pátek a v sobotu.

20.10.2016
SDÍLEJ:

Střelecký klub AVZO Cheb pořádá už řadu let mezinárodní střeleckou soutěž Zlatý levFoto: Archív Deníku

Z jakých zemí účastníci přijedou a kde se ještě lidé můžou přihlásit, si Deník povídal s Helenou Kobrovou (na malém snímku), místopředsedkyní Okresního kolegia AVZO TSČ Cheb.

Soutěž se může pochlubit skvělou účastí. Kolik soutěžících přijede letos?

Počítáme s 360 účastníky, což je 120 tříčlenných družstev. Většinou mají s sebou i rodinné příslušníky, takže je tu většinou 400 lidí. Soutěže ZLATÝ LEV 2016 se letos účastní soutěžící z osmi zemí.

A z jaké nejvzdálenější země přijedou?

Vzhledem k tomu, že je to mezinárodní soutěž, jsou zde účastníci z celého světa. Nejvzdálenější letos budou asi soutěžící z Číny. V minulých ročnících zde byli nejvzdálenější asi Egypťané.

Helena Kobrová, místopředsedkyně Okresního kolegia AVZO TSČ Cheb.Je možné říct, kolik nábojů se během soutěže vystřílí?

Nábojů se vystřílí za oba dny a trénink, který je ve čtvrtek, asi 5 500. Tím myslím náboje na samopal i pistole. Máme totiž dvě disciplíny: Samopal vz. 58 a Pistole CZ 75. A každý jednotlivec střílí obě disciplíny. Zbraně a střelivo poskytuje pořadatel, použití vlastních zbraní a střeliva je zakázáno.

Účastní se také ženy? A jde to lépe jim, nebo mužům?

Ze všech soutěžících je 10 procent žen. Ve střelbě jsou lepší muži, ale máme tu i ženy, které můžou mužům směle konkurovat.

Uspořádat střeleckou soutěž určitě není jednoduché. Co dá nejvíc práce? A je možné odhadnout, na kolik celá soutěž přijde?

Naše soutěž vyjde na 100 až 120 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že pořádáme soutěž na jaře FREE CONTEST a na podzim ZLATÝ LEV, tak vlastně neustále řešíme finance. Startovné je 25 let pořád stejné, i přesto, že se vše neustále zdražuje. Startovné je 1900 korun na tříčlenné družstvo.

Navíc ubylo sponzorů. Vzhledem k tomu, že tři dny se v Chebu a okolí pohybuje kolem 400 našich účastníků, kteří zde bydlí, jedí, navštěvují, tak by se mohl nějaký ten sponzor najít.

Na organizátorech stojí celá soutěž a všichni pořadatelé soutěže toto dělají zadarmo. Mnozí si berou dovolenou, protože zaměstnavatelé nemají snahu uvolňovat svoje zaměstnance na tuto akci, jako to bylo dříve.

A kolik organizátorů se na pořádání Zlatého lva podílí?

Akce se koná u příležitosti 98. výročí vzniku samostatného Československa.

Na každé akci se podílí 35 až 50 organizátorů. Velmi nám pomáhají také studenti z chebských středních škol.

Pro koho je soutěž určená?

Byla bych ráda, kdyby tato soutěž, která byla dříve jen pro policii a vojáky, byla vnímána tak, že si může přijít zastřílet ten, kdo má soutěživého ducha. Nemusí mít zbrojní průkaz, nemusí být policista ani voják.

Zájemci se můžou přihlásit ve čtvrtek na AVZO v chebské Karlově ulici, a to od 12 do 18 hodin, nebo v pátek přímo na střelnici Myslivna, a to od rána od 8 hodin. 

Autor: Václava Simeonová

20.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Keramická škola v Karlových Varech.

Památkáři protestují proti demolici keramky

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Zádub-Závišín - Dlouhé měsíce byla obec Zádub-Závišín na Chebsku bez usnášeníschopného zastupitelstva.

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení