VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na startu „TOUR DE CHANCE“ byli mladí novináři z lázní

Hazlov, Františkovy Lázně - Pozdní odpoledne plné nových poznatků ze zajímavých pracovních oborů zažili mladí novináři z františkolázeňské umělecké školy.

8.12.2014
SDÍLEJ:

Pozdní odpoledne plné nových poznatků ze zajímavých pracovních oborů zažili mladí novináři z františkolázeňské umělecké školy. Foto: Deník/ Vladimír Kučera

Dobrodružství složené z poutavých informací jim připravili nadšenci z Českého novinářského klubu (ČNK) a pracovníci hazlovské společnosti Abydos.

A právě Abydos, zabývající se úpravou kovů, se může pyšnit úspěchem například v soutěži ´Vodafone Odpovědná firma roku 2014 Karlovarského kraje´. Také snaha firmy o vzdělávání a propagaci technických oborů není ´jen´ někde na papíře. Abydos třeba umožňuje pěti studentům (obory zámečník, elektrikář a průmyslová výroba) z Integrované střední školy Cheb absolvovat přímo v hazlovském provozu odbornou praxi. Nyní rovněž stojí firma Abydos společně s členy ČNK za zrodem projektu ´TOUR DE CHANCE´. Ten má intenzivně zapracovat na zatraktivnění průmyslových oborů v Karlovarském kraji nejen pro absolventy středních škol, ale pro všechny budoucí možné pracovníky v těchto odvětvích.

A v rámci startu ´TOUR DE CHANCE´ zavítali mladí novináři z umělecké školy ve Františkových Lázních zrovna do hazlovského Abydosu. „Při zahájení projektu jsme továrnu na úpravu kovů navštívili právě se začínajícími žurnalisty. V budoucnu však hodláme pomoci se zviditelněním podniků v regionu také za účasti ostatních mladých lidí z kraje nejen školáků a studentů," vyjádřil se regionální novinář Milan Hloušek z ČNK. „´Náctiletí´ se totiž podle nás s možností svého budoucího profesního působení ve svém okolí musejí seznamovat atraktivnější formou než jen třeba povinných besed na školách a různých oficiálních konferencí. A tak vlastně ze společné iniciativy s Abydosem vznikl tento projekt."

„Naše společnost už spolupracuje s hospodářskou komorou na propagaci průmyslových oborů na Ašsku v oblasti základních škol. A myslím, že projekt ´TOUR DE CHANCE´ je také efektivní možností, jak poukázat na to, že i v regionu Karlovarského kraje mohou mladí najít různé uplatnění," vyjádřila se jednatelka a majitelka firmy Abydos Olga Kupec.

Třeba patnáctiletý František Strecker ze Žírovic byl zaujatý jednotlivými postupy prací i kontroly. „Myslím, že nyní bych už dokázal doporučit práci tady starším kamarádům a svým způsobem jim i popsat, jak to zde chodí," pochvaloval si návštěvu Abydosu a dodal, že vše společně s ostatními mladými novináři vyjádří také ve svých článcích a fotografiích, které zpracují.

„Zajímavé bylo zpracovávání těch malých kovových dílů. Překvapilo mě, že je tady na zpracovávání i velké množství menších dílů," vyjádřila se například také čtrnáctiletá adeptka žurnalistiky Linda Dang z Františkových Lázní. „Teď už bych určitě dokázala i popsat, o jaký druh práce zde v podniku jde. Asi bych uměla zdejší zaměstnání i doporučit," usmívala se.

Autor: Vladimír Kučera

8.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Keramická škola v Karlových Varech.

Památkáři protestují proti demolici keramky

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Zádub-Závišín - Dlouhé měsíce byla obec Zádub-Závišín na Chebsku bez usnášeníschopného zastupitelstva.

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení