VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Katastrofické scénáře nehrozí

CHEB - Všechny spekulace jsou údajně bezpředmětné

3.7.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Odpověď mluvčí Karlovarské nemocnice a.s. na otázky Chebského deníku
1.Je pravdou, že investice do chebské nemocnice jsou omezeny na minimum? Jak je na tom vtéto oblasti Cheb ve srovnání sostatními nemocnicemi vkraji?
Jakékoliv omezování investic nepřipadá vúvahu. Je však třeba podotknout, že investice jsou realizovány dle finančních možností nemocnice. Tyto možnosti jsou tvořeny prostředky zvlastní činnosti, a ve významné míře také prostředky získanými z vnějších zdrojů (kraj, města, dárci, zdroje EU apod.). Stejný postup je uplatňován i u ostatních nemocnic Karlovarské krajské nemocnice a.s.
2.Je pravdou, že by vchebské nemocnici měly zaniknout další dvě lůžková oddělení – neurologie a ORL?
Připravený koncepční materiál „Opatření k optimalizaci lůžkové péče v Karlovarské krajské nemocnici a.s.“ prochází nyní procesem, jehož součástí jsou diskuse se specialisty jednotlivých odborností. Završením této fáze bude prezentace a obhajoba tohoto materiálu naRadě Karlovarského kraje. Dokud nebude zmíněný proces ukončen a schválen, není možné jednotlivé části koncepce zveřejňovat. Proto jsou jakékoliv spekulace vtuto chvíli opravdu bezpředmětné.
3.Je pravdou, že se uvažuje o tom, že vChebu nebudou fungovat mikrobiologie, hematologie a biochemie? Nehrozí vpřípadech, kdy budou lékaři čekat, až dorazí výsledky zKarlových Varů, nebezpečí zprodlení? Nebude tak ohroženo lidské zdraví nebo dokonce život?
Mohu ubezpečit, že kohrožení lidského zdraví vžádném případě nedojde. Poskytovaná zdravotní péče nebude omezena vkvantitativních ani kvalitativních ukazatelích. Všechna akutní laboratorní vyšetření ve zmíněných oborech budou nadále prováděna přímo vnemocnici vChebu. Hematologická ambulance bude dokonce pracovat ve větším rozsahu než dosud.
4.Je pravdou, že zchebské nemocnice masivně odcházejí odborníci a že mladí lékaři zde nechtějí pracovat, protože nemají záruku odborného růstu?
Není, opět bych to ráda uvedla na pravou míru, masivní exodus se nekoná. Migrace lékařů vždy byla, je a bude -jako vkterémkoliv jiném oboru.Mezi motivy pro ukončení pracovního poměru nacházíme např. odchod do privátní ambulantní sféry, do zahraničí (Německo), do starobního důchodu, inklinace k sloučení rodiny a u některých absolventů odchod po získání prvotní praxe za odbornostmi, které nejsou vsoučasné době v Karlovarském kraji etablovány. Proto je jedním zprojektů v rámci Karlovarské krajské nemocnice a.s. rozvíjet specializovanou a superspecializovanou péči a akreditovat svá pracoviště pro vzdělávání mladých lékařů.
5.Vpřípadě, že se připravuje restrukturalizace nemocnice, proč o ní nebyla veřejnost podrobně informována, popřípadě kdy se lidé zcelé spádové oblasti chebské nemocnice dozví, co jejich zařízení vbudoucnu čeká?
Zčásti jsem na to již odpověděla. V první fázi je nutná diskuze sodborníky a následné schválení Radou Karlovarského kraje, až poté prezentace veřejnosti. Chceme veřejnost samozřejmě seznámit, ale až bude celá koncepce připravena a schválena, aby se předešlo zbytečným dohadům a fámám.
Závěrem je nutné zdůraznit, že se vžádném případě nejedná o katastrofický scénář. Naopak, výsledkem změn by mělo být zefektivnění péče o pacienty vcelém Karlovarském kraji.
Hildegarde Bejlková
tisková mluvčí Karlovarské krajské nemocnice a.s.
Vyjádření chebské organizace ČSSD najdete zde: chebsky.denik.cz/zpravy_region/nemocnice_cheb_cssd20070703.html
Článek o budoucnosti nemocnice v Chebu najdete zde: chebsky.denik.cz/zpravy_region/nemocnice_cheb_problem20070703.html
3.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Sokolov v sobotu patřil triatlonistům
92

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Volby 2017. Zn.: Člověče, nezlob se

Karlovarský kraj - Jednadvacet politických stran a hnutí se bude v letošních parlamentních volbách ucházet o voličské hlasy. Jejich počet tak oproti minulým volbám, které se konaly v roce 2013, zbytněl o tři politické subjekty. A stejně tak jsou změny i ve složení odevzdaných kandidátek.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Aš chce změnit bývalé kulturní středisko na komunitní centrum

Aš – O dotaci na rekonstrukci objektu bývalého Ašského kulturního střediska v Karlově ulici a jeho přeměnu na komunitní centrum chce požádat město Aš.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení