VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hospodaření nemocnice se pohybuje v černých číslech

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Do zdravotnického zařízení v Mariánských Lázních se má po transformaci vrátit také oddělení gynekologie a pediatrie

30.6.2007
SDÍLEJ:

Práci lékařů mariánskolázeňské nemocnice usnadňuje moderní technikaFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Výnosy na úrovni téměř 100 miliónů korun se mohou chlubit jen některé firmy našeho regionu. Kupodivu k takovýmto společnostem patří i Městská nemocnice v Mariánských Lázních. Jejím majitelem, jak už napovídá název, je samo město Mariánské Lázně.
„Zatímco v roce 2001 se naše výnosy pohybovaly ve výši 63,2 milionů, v loňském roce to už bylo 98,9 milionu korun,“ potvrdil informace o solidním hospodaření městské nemocnice v Mariánských Lázních její ředitel Jiří Kestřánek.

Nárůst výkonů nemocnice je dobrou zprávou také pro vedení města. Zdravotnické zařízení kvůli tomu potřebuje mnohem menší dotace než v minulých letech. Ty činili podle ředitele ještě v roce 2001 pět milionů. „V roce 2006 to bylo už ´pouhých´ 800 tisíc korun,“ dodal ředitel. V pořádku je podle něj nejen ekonomika, ale také personální situace. Ta je, jak uvedl, stabilizovaná. Největším problémem ale zůstává sehnat nové kvalifikované lékaře.
Nemocnice v posledních pěti letech vykazuje neustálý zisk, který investuje do nákupu nových moderních zařízení. „Potom narůstají i výkony na odděleních chirurgie a urologie,“ zdůraznil ředitel.
Přesto ale zisk nemocnice nebude stačit na její komplexní rekonstrukci. Tu měl zaplatit strategický partner, kterého si radnice našla. Tato společnost Mediterra ale své rozhodnutí stále odkládala. Podle starosty Mariánských Lázní je posledním termínem září letošního roku. Problém je údajně v majetkových změnách v této společnosti.

„Pokud nedojde k dohodě, opravíme nemocnici sami. Projekt by se ale musel z původních 72 miliónů snížit zhruba na 40,“ poznamenal mariánskolázeňský starosta Zdeněk Král.
Vedení města chce nemocnici zachovat a nadále zkvalitňovat její služby. Mariánskolázeňská urologie už v současné době patří mezi špičková oddělení v regionu.
„Naše chirurgické oddělení také začalo s prováděním nejnáročnějších laparoskopických výkonů, jako jsou operace střev,“ uvedl náměstek pro léčebnou péči Matěj Hladký.

Mariánskolázeňským lékařům přitom pomáhá moderní technika. Například přístroj Ligasure několikanásobně snižuje krevní ztráty při operacích.
„Je to chytrá ´mašinka´, která je použitelná při laparoskopických i klasických operacích,“ řekl primář chirurgického oddělení Josef Švec.
„Nemocnice funguje, potvrzují to i slova odborníků. Nikdo se nemusí bát léčení u nás,“ shrnul starosta Zdeněk Král.
Městskou nemocnici má v každém případě čekat transformace na obchodní společnost. Jejím cílem má být i návrat gynekologie a pediatrie.

 

30.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Nudná muzea? To už dávno neplatí

Karlovarský kraj - Už dávno neplatí, že muzea nabízejí jen nezáživné výstavy exponátů. Naopak, snaží se vyhovět požadavkům příchozích a nabídnout jim nejen poznání, ale také zábavu. V kraji najdou návštěvníci mnoho těch, která pobaví nebo vrátí do mládí.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Císařův portrét má šanci na nový život

Františkovy Lázně – Monumentální portrét císaře Františka Josefa I. z roku 1869 ležel dlouhá desetiletí poškozen a bez rámu na hradě Seeberg.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení