VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nezodpovědných pejskařů stále přibývá

Cheb, Horní Hraničná – Opuštěný pes Piškot, který se našel v Lipové na Chebsku (o případu Deník informoval), skončil, jak jinak, v chebském psím útulku v Horní Hraničné. A náklady na jeho umístění v tomto zařízení nese město Cheb

13.4.2011
SDÍLEJ:

OPUŠTĚNÝ PES z Lipové, který dostal jméno Piškot, nakonec nedobrovolně skončil v útulku v Horní Hraničné. Foto: Deník: Nataša Šmatová

Psa odchytila hlídka městské policie (MP) u cyklostezky a zavolala ji sama nálezkyně psa, která jej v Lipové krmila. „Jela jsem se projet na kole a on běžel za mnou. U Chebu už nemohl, tak jsem zavolala strážníky,“ vysvětlila. Leč poplatek za umístění psa do útulku neplatila Lipová, na jejímž katastru se pes prokazatelně našel.

„Jak k tomu přijdou ti ostatní, se kterými mám smlouvu a kteří poctivě platí?“ dotazuje se právem Marie Lokingová, vedoucí útulku. Opětovně poukázala na to, že někteří ze starostů obcházejí zákon, když se nepostarají o nalezeného psa. Jak spočítala, ročně tak přijde chebskou městskou pokladnu útulek na 250 tisíc korun navíc.

„Jen od začátku roku skončilo v útulku 90 psů. A co je horší, volají mi lidé, že když se nemusí postarat starosta, nemusí ani oni, a oznamují mi, kde nechali opuštěného psa.“ Podobně jako tři štěňata, která jsou v útulku jen pár dní. Oznamovatel zavolal strážníky, že našel psy. Těm tvrdil, že je někdo vyložil z tranzitu a že si nestihl přečíst SPZ, protože auto už bylo daleko. Vedoucí útulku ale oznamovatel řekl, že kolem místa vyložení štěňat bylo hodně lidí a nebyla možnost si značku poznamenat.

Útulek v Horní Hraničné má kapacitu 25 psů, kterou ovšem dlouhodobě překračuje. Místo zabírají především agresivní psi, kteří jsou naprosto neudatelní. Majitelé si neumí vychovat psy, a když se pak sami ocitnou v situaci, že je zvíře ohrožuje, nemají lepší nápad než ho vyhodit. Stejně nezodpovědně se chovají majitelé fen. Na Chebsku je řada těch, kteří si neohlídají své zvíře, a když se pak narodí štěňata, opět skončí na ulici.

A řešení? Snad zpoplatnit odchyt psů. Poplatek by hradil oznamovatel. Dalším řešením je důsledná kontrola majitelů psů a hledání, komu vyhozený pes patří. V tomto má velké znalosti právě vedoucí útulku. Ona zná psy na Chebsku. Pomohla by rovněž důrazná osvěta a kastrace zvířat, jež nejsou určená k chovu.

Autor: Nataša Šmatová

13.4.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení