VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O kurzy pro předškoláky projevují rodiče velký zájem

Cheb – Pedagogicko psychologická poradna v Chebu nestíhá uspokojit všechny zájemce.

10.2.2010
SDÍLEJ:

RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ projevují velký zájem o pomůcky, které připraví jejich dítě na školu. Příležitost dostali například v chebské mateřské škole Pohádka v ulici 26. dubna. Foto: Foto: archív MŠ Pohádka

Rodiče předškoláků v Chebu projevili v letošním roce mnohem větší zájem o takzvaný screening odhalující možné problémy při nástupu do školy a zvládnutí čtení, psaní a matematiky (hromadné vyhledávání začátečních forem nemocí v populaci – pozn. redakce). Tím se zabývá Pedagogicko psychologická poradna (PPP) Cheb.

„Rodiče podali více než 300 žádostí o provedení screeningu. Všechny požadavky se nám podařilo uspokojit do prvního týdne v únoru. Screeningy proběhly jak na MŠ v Chebu, tak i na MŠ po celém okrese Cheb,“ informovala Jitka Kacálková, ředitelka PPP. „Další službu, kterou PPP Cheb pro rodiče předškoláků poskytuje, jsou přednášky zaměřené na přípravu dětí do ZŠ – změna režimu celé rodiny, potřebné dovednosti zvládnuté před nástupem do ZŠ, sociální vyspělost dětí a tak dále,“ uvedla.

K přípravě do školy slouží Kurzy pro rodiče a děti předškolního věku. Letos začnou první týden v březnu a potrvají tři měsíce. Zájemců je tolik, že se hodiny konají každý den s jednou až dvěma skupinami. „V průběhu kurzů si děti procvičují všechny oblasti, které jsou potřebné ke zvládání elementárních dovedností, a to čtení, psaní a počítání. Zabývají se rozvojem grafomotoriky, vizuomotoriky, hrubé i jemné motoriky, správným držením psacího náčiní, uvolněním ruky, sluchovým rozlišováním, zrakovým rozlišováním, pravolevou orientací, procvičováním sluchové a zrakové paměti,“ vysvětlila ředitelka. „Myslím, že je to velmi dobrá věc,“ poznamenala maminka budoucího prvňáka Jiřina Suchánková z Chebu. „Náš syn má možnost všechno odkoukat od starší sestry, ale děti, které takovou příležitost nemají, si alespoň osvojí správné návyky. Stejně můžu říct, že se Tomášek do školy moc netěší,“ smála se. „Prý mu nedovolí si ve škole hrát.“

Autor: Nataša Šmatová

10.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Jak reklamovat koupený dům či byt

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Městského úřadu v Aši

Cheb - Mluvčí městského úřadu o novém parkovišti.

Joker chystá Zahradní slavnost

Cheb – Jak se městu Cheb podařilo upravit komunitní zahradu v chebské Májové ulici naproti restauraci Hannibal? O tom se může na vlastní oči přesvědčit i veřejnost, a to již v úterý 22. srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení