VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O spalovně možná nebude rozhodovat ani Aš

Cheb - Ani Cheb, ani Sokolov a možná ani Aš … Kdo bude nakonec rozhodovat o Zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO), které má vyrůst na chebském Švédském Vrchu, to bude muset patrně rozhodnout až Ministerstvo pro místní rozvoj.

3.7.2015 1
SDÍLEJ:

SPOLEČNOST TEREA uvažuje o stavbě zařízení na energetické využití komunálního odpadu na chebském Švédském Vrchu.Foto: Terea Cheb

„Kompletní projektová dokumentace včetně spisu nebyla zatím předána, protože bylo podáno odvolání proti pověření stavebního úřadu v Aši o věci rozhodovat, a proto je nyní celá věc včetně dokumentů postoupena Ministerstvu pro místní rozvoj," potvrdil Milan Vrbata, tiskový mluvčí ašského městského úřadu, s tím, že je tedy možné, že se rozhodování o ZEVO přesune nejen na stavební úřad jiného města v kraji, ale i mimo kraj.

Proti tomu, že by měl o ZEVO rozhodovat ašský městský úřad, byla podána dokonce hned dvě odvolání, a to občana Chebu a spolku Arnika. „V odvolání je namítána podjatost jak stavebního úřadu v Aši, tak podjatost celého Karlovarského kraje," sdělila Jana Pavlíková, mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje. „Z těchto důvodů byla celá věc včetně spisového materiálu předána nadřízenému správnímu orgánu, tedy Ministerstvu pro místní rozvoj ČR, jednak k rozhodnutí o odvolání proti usnesení o pověření stavebního úřadu v Aši a jednak o rozhodnutí o námitkách podjatosti."

O spalovně měl nejdříve rozhodovat chebský stavební úřad, proti tomu však vznesla námitku ekologická organizace Arnika. Ta totiž poukazovala na fakt, že je město Cheb spoluvlastníkem investorské firmy, tedy společnosti Terea. Krajský úřad Karlovarského kraje tedy rozhodl, že se projektem bude zabývat úřad ve Františkových Lázních.

Během pár dní však vešel v platnost zákon, že se podobná rozhodování přesouvají na nejbližší obec s rozšířenou působností. „To by byl v tomto případě úřad v Sokolově," uvedl již dříve chebský starosta Petr Navrátil. Sokolov je totiž zakládajícím členem Odpadové společnosti, což je vlastně konkurenční projekt. Sokolovský úřad by tak byl podjatý z pohledu Chebských. Kraj proto nakonec určil, že bude územní řízení probíhat v Aši. Zástupci Chebu i krajského úřadu již delší dobu upozorňují, že lze neustálým odvoláváním celý proces zdržovat a projekt zhatit. 

Autor: Václava Simeonová

3.7.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Ilustrační foto

Zádub-Závišín má zastupitelstvo

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení