VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občanské sdružení KOTEC má široký záběr, nepomáhá jen drogově závislým

Cheb - Občanské sdružení KOTEC má široký záběr, nepomáhá jen drogově závislým

4.2.2011
SDÍLEJ:

NEJEN testování na HIV (na snímku) a pomoc drogově závislým patří do rejstříku prací občanského sdružení KOTEC. To působí na Chebsku v mnoha dalších oblastech.Foto: Deník: Nataša Šmatová

Chebsko – Občanské sdružení Kontaktní centrum známé pod zkratkou KOTEC neznamená jen pomoc drogově závislým, jak se mnozí domnívají. Jejich aktivity jsou mnohem širší a působí po celém okrese Cheb.

„Na Chebsku fungují terénní programy, přímo v Chebu je kontaktní centrum, v Mariánských Lázních je nízkoprahový klub, poskytují se zde sociálně aktivizační služby v rámci centra podpory rodiny, které fungují také v Teplé jako Mateřské centrum Paleček. V Teplé má rovněž pobočku nízkoprahový klub a tyto služby dohromady tvoří KOTEC na Chebsku,“ vyjmenoval PR manažer KOTEC o.s. Tomáš Šebesta.

V zásadě je možné služby rozdělit na dvě skupiny, které pracují s konkrétními klienty. Drogově závislí, kterými se zabývají terénní programy a K – centrum, a rodinně zaměřené služby, tedy nízkoprahový klub a sociálně aktivizační služby. Pod tímto pojmem je možné si představit práci s rodinami ze sociálně vyloučených lokalit a skupin. Základem je, že se rodiny snaží vrátit do aktivního života.

Odděleně od těchto dvou velkých skupin existuje Prev – centrum, které se zabývá prevencí na školách a připravuje s nimi preventivní program.
Veškerá spolupráce je založená na tom, že obě strany chtějí spolupracovat a navzájem si důvěřují. Jak klient, tak i KOTEC mají právo spolupráci ukončit. Úspěšnost práce je individuální. Služby o.s. KOTEC jsou bezplatné.

„Společným cílem našich programů je poskytování cílených sociálních služeb nejenom lidem drogově závislým, i dětem, mladým lidem a rodinám ohroženým sociálním vyloučením, a romské komunitě. Sociální služby jsou směřovány na uplatnění a zapojení uživatelů služeb do běžného způsobu života místní komunity,“ informují webové stránky KOTEC o.s..

V Chebu se problematikou zabývají dva zaměstnanci v K – centru a funguje tu přibližně šest terénních pracovníků. V Mariánských Lázních jsou čtyři zaměstnanci nízkoprahového klubu, čtyři lidé pro sociálně aktivizační služby a několik pracovníků vedení.

Autor: Nataša Šmatová

4.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Sokolov v sobotu patřil triatlonistům
92

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Volby 2017. Zn.: Člověče, nezlob se

Karlovarský kraj - Jednadvacet politických stran a hnutí se bude v letošních parlamentních volbách ucházet o voličské hlasy. Jejich počet tak oproti minulým volbám, které se konaly v roce 2013, zbytněl o tři politické subjekty. A stejně tak jsou změny i ve složení odevzdaných kandidátek.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Aš chce změnit bývalé kulturní středisko na komunitní centrum

Aš – O dotaci na rekonstrukci objektu bývalého Ašského kulturního střediska v Karlově ulici a jeho přeměnu na komunitní centrum chce požádat město Aš.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení